Aplikacja PS4 Remote Play jest dostępna na urządzenia z iOS i umożliwia strumieniowanie gier ze swojej konsoli PS4 na swojego iPhone’a lub iPada. Jak z tego skorzystać?

Jak grać w gry z PS4 na iPhone

PS4 Remote Play to funkcja w konsoli Playstation 4, dzięki której możemy strumieniować swoje gry z konsoli na inne urządzenia w domu. Jest to przydatne, gdy ktoś z rodziny akurat okupuje telewizor i nie możemy sobie pograć. Wtedy dzięki funkcji PS4 Remote Play możemy połączyć się ze swoją konsolą z poziomu iPhone’a lub iPada i zdalnie z niego grać.

Jak działa i na czym polega PS4 Remote Play?

PS4 Remote Play ma bardzo proste założenie – umożliwia uruchomienie gry na konsoli PS4, a następnie wyświetlanie jej obrazu i sterowanie ją za pomocą innego urządzenia (w tym wypadku iPhone’a lub iPada). Gra działa na konsoli, ale obraz trafia bezprzewodowo (przez sieć Wi-Fi) do naszego iPhone’a lub iPada. Co więcej, ekran naszego urządzenia z iOS nie tylko wyświetla obraz z gry, ale także służy jako pad, dzięki dotykowym przyciskom.

Cała komunikacja między konsolą a iPhonem lub iPadem odbywa się przez sieć Wi-Fi – oba urządzenia muszą znajdować się w tej samej sieci. Od sieci Wi-Fi zależy także jakość i komfort rozgrywki. Rozdzielczość, w jakiej transmitowany jest obraz, a także opóźnienie będzie się zmieniać w zależności od szybkości połączenia bezprzewodowego.

Czego potrzebuję, aby skorzystać z funkcji PS4 Remote Play dla iOS?

Konfiguracja tej funkcji nie powinna nikomu sprawić żadnego problemu, ale jest kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać.

Najpierw musimy upewnić się, że zarówno konsola PS4 jak i nasz iPhone lub iPad są podłączone do tej samej sieci. Jest to warunek konieczny, aby połączenie między konsolą PS4 i urządzeniem z iOS zostało nawiązane.

Włącz grę zdalną w opcjach PS4

Warto upewnić się, że funkcja Remote Play (gra zdalna) jest włączona w ustawieniach konsoli. Wejdź do „Ustawienia > Ustawienia połączenia gry zdalnej” i upewnij się, że pole „Włącz grę zdalną” jest zaznaczone.

Opcja ta działa tylko wtedy, gdy oprogramowanie w konsoli PS4 jest zaktualizowane do wersji 6.50 lub nowszej. Upewnij się, że masz zainstalowane wszystkie najnowsze aktualizacje w swojej konsoli. Na starszych wersjach opcja Remote Play nie działa z urządzeniami iOS.

Zdalne granie w gry z PS4 na iPhone / iPad

Gdy powyższe warunki zostały spełnione, to możesz przejść teraz do właściwej części poradnika, czyli do skonfigurowania funkcji PS4 Remote Play na swoim urządzeniu z iOS. Upewnij się, że twoja konsola PS4 jest włączona, a następnie z App Store pobierz na iPhone/iPad aplikację PS4 Remote Play:

Pobierz PS4 Remote Play z App Store

Po zainstalowaniu aplikacji uruchom ją i wciśnij przycisk „Start”. Wyświetli się prośba o zalogowanie na konto Playstation. Musisz zalogować się na to samo konto, z którego korzystasz w konsoli PS4.

Zaloguj się w PS4 Remote Play

Gdy się zalogujesz, aplikacja spróbuje automatycznie znaleźć włączoną konsolę PS4 w sieci Wi-Fi. Jeśli posiadasz więcej niż jedną konsolę PS4, to wartą uwagi informacją jest to, że wyszukiwana jest zawsze ta konsola, która jest ustawiona na naszym koncie Playstation jako domyślna.

Jeśli aplikacja wykryje konsole samodzielnie, to połączenie nastąpi automatycznie i po chwili na ekranie iPhone’a zobaczymy obraz z PS4, a także przyciski dotykowe do nawigacji. Możesz teraz uruchomić dowolną grę i grać z poziomu swojego urządzenia z iOS.

Obraz z konsoli PS4 na iPhone

Jeśli jednak aplikacja wyświetli błąd, to możemy spróbować sparować konsolę z iPhone’em ręcznie. W tym celu wybieramy opcję „Register manually”.

Pojawi się pole, w którym musimy wpisać kod parowania – uzyskamy go z poziomu konsoli PS4. W tym celu należy na konsoli wejść do „Ustawienia > Ustawienia gry zdalnej > Dodaj urządzenie”. Wyświetli się kod, który należy wpisać w aplikacji PS4 Remote Play na iOS.

Po ręcznym wpisaniu kodu połączenie powinno być nawiązane. Jeśli dalej są problemy, to upewnij się, że twoja konsola PS4 jest ustawiona na twoim koncie jako domyślna, a także sprawdź, czy oba urządzenia (PS4 i iPhone/iPad) znajdują się w tej samej sieci Wi-Fi.