Dla tych, którzy chcą mieć większą kontrolę nad czatami na Instagramie, a przede wszystkim więcej prywatności, usunięcie „Wyświetlono” z wiadomości jest długo oczekiwaną funkcją. Podobnie jak w przypadku WhatsApp, innej aplikacji Meta, Instagram pozwala teraz wyłączyć potwierdzenia odczytu, aby inni użytkownicy nie wiedzieli, czy otworzyłeś czat. Jeśli chcesz czytać wiadomości na Instagramie bez wyświetlania informacji o tym, że widziałeś je na czacie, oto jak to zrobić.

Najważniejsze informacje:

 1. Możesz wyłączyć potwierdzenia przeczytania wiadomości dla konkretnego czatu lub dla wszystkich czatów w tej sieci społecznościowej.
 2. Usuwając zarówno „Wyświetlono”, jak i „Wyświetlono przed chwilą” z wysłanych wiadomości, nie będzie można również zobaczyć potwierdzeń dla otrzymanych wiadomości.
 3. Ustawienia potwierdzeń odczytu są dostępne na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android, ale nie w aplikacji Instagram na PC, ani w wersji internetowej, ani w aplikacji komputerowej.

Do niedawna Instagram pozwalał jedynie kontrolować swoją widoczność w czatach poprzez „Status aktywności”, który można wyłączyć, aby osoby, z którymi rozmawiasz, nie widziały, czy jesteś online.

Teraz platforma poszła o krok dalej, wprowadzając długo oczekiwaną funkcję dla użytkowników: włączanie lub wyłączanie potwierdzeń odczytu wiadomości we wszystkich swoich postach.

Jednak wiele osób nie jest świadomych tej opcji dostępnej w ustawieniach aplikacji lub nie wie, jak uzyskać do niej dostęp. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, tutaj wyjaśniamy proste kroki, aby dezaktywować potwierdzenie odczytu na Instagramie.

Jak dezaktywować potwierdzenia odczytania wiadomości na Instagramie dla określonych czatów

Jeśli jesteś zainteresowany opcją wyłączenia potwierdzenia odczytu wiadomości w określonym czacie, bez konieczności wyłączania tej opcji we wszystkich czatach, oto jak to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Instagram i przesuń palcem w lewo lub naciśnij ikonę wiadomości w prawym górnym rogu.
 2. Otwórz czat, w którym chcesz wyłączyć potwierdzenia odczytu.
 3. Stuknij nazwę użytkownika danej osoby u góry.

4. Wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo”.

5. Wyłącz opcję „Potwierdzenia odczytu”.

Na ekranie „Prywatność i bezpieczeństwo” znajdują się również inne opcje, które należy wziąć pod uwagę.

Na przykład, pamiętaj, że jeśli aktywujesz tryb efemeryczny, „Wyświetlono” będzie wyświetlane w wiadomościach tej konwersacji, nawet jeśli wyłączyłeś potwierdzenia odczytu. I odwrotnie, jeśli włączysz opcję „Użyj pełnego szyfrowania”, potwierdzenia odczytu nie będą wyświetlane, nawet jeśli je włączyłeś.

Jak wyłączyć wszystkie potwierdzenia odczytu w wiadomościach na Instagramie

Aby usunąć „Wyświetlano” we wszystkich rozmowach, nie trzeba powtarzać powyższej metody dla każdego czatu na Instagramie. Zamiast tego musisz uzyskać dostęp do ustawień profilu, aby wyłączyć potwierdzenie odczytu na wszystkich czatach. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Otwórz Instagram na swoim telefonie i dotknij swojego zdjęcia profilowego w prawym dolnym rogu.
 2. W swoim profilu dotknij trzech poziomych pasków w prawym górnym rogu.
 3. Przewiń w dół i wybierz opcję „Wiadomości i odpowiedzi na relacje”, która znajduje się w sekcji „Jak inni mogą prowadzić z Tobą interakcje”.
 4. Kliknij „Pokaż potwierdzenia odczytu”.
 5. Odznacz tę opcję, klikając przycisk po prawej stronie i gotowe!

Odznaczenie tej opcji nie zmieni wcześniej wyświetlanych powiadomień „Wyświetlono”, ale będzie działać dla wszystkich wiadomości wysyłanych od momentu odznaczenia opcji. Możesz ponownie włączyć tę opcję w dowolnym momencie, wykonując te same czynności.

Ponadto, po wyłączeniu opcji „Wyświetlono” we wszystkich rozmowach, nadal masz możliwość włączenia jej w konkretnym czacie, postępując zgodnie z krokami opisanymi w pierwszej sekcji, ale będziesz musiał aktywować ją pojedynczo w każdej rozmowie, w której chcesz zachować potwierdzenie odczytu.

Osobiste wnioski

Prawdopodobnie każdemu z nas zdarzyło się przypadkowe otwarcie czatu na Instagramie, co wiązało się z koniecznością udzielenia odpowiedzi od razu, nawet jeśli byliśmy zajęci lub chcieliśmy to zrobić później, aby nie zostawić rozmówcy bez odpowiedzi.

Dzięki aktualizacji Instagrama ten problem należy już do przeszłości. Jak pokazaliśmy w tym poradniku, możliwe jest łatwe wyłączenie opcji „Wyświetlono” we wszystkich rozmowach na Instagramie z poziomu aplikacji. Alternatywnie, można również wyłączyć „Wyświetlono” w poszczególnych czatach, przechodząc do ustawień danej rozmowy.

Pamiętaj, że usuwając potwierdzenie odczytu wiadomości, nie będziesz mógł również zobaczyć, kiedy wiadomość została przeczytana.