Facebook Lite Download

Nie trzeba przeglądać specjalistycznych testów, by wiedzieć, że obecnie Facebook jest jedną z najcięższych i najbardziej zasobożernych aplikacji na smartfony. Nie tylko zamula telefon z Androidem, ale również drenuje baterię. W firmie Marka Zuckerberga dobrze o tym wiedza i dlatego powstał Facebook Lite. Lekka odsłona Facebooka.

Facebook Lite jest przeznaczony na słabsze i starsze telefony, ale równie dobrze można korzystać z niego w najnowszych smartfonach. Zadaniem aplikacji jest dostarczenie maksymalną liczbę funkcji znanych z Facebooka, przy minimalnym zużyciu pamięci i baterii smartfona. Aplikacja po zainstalowaniu to ledwie 1 MB w naszym telefonie. Dostarcza natomiast większość funkcji znanych z pełnego wydania Facebook na Android.

Możemy zatem korzystać z takich rozwiązań jak przeglądanie postów opublikowanych przez naszych znajomych, pisanie komentarzy, wstawianie zdjęć i własnych tekstów na swoim koncie. Facebook Lite oferuje również dostęp do rzadziej używanych funkcji jak np. wydarzenia z kalendarza. Oczywiście otrzymamy też powiadomienia o ciekawych wydarzeniach i aktywności znajomych. Poza tym dostępne są powiadomienia o wiadomościach przesłanych za pomocą Facebook Messengera.

Aby skorzystać z Facebook Lite wystarczy mieć telefon z Androidem w wersji minimum 2.2. Aplikacja ogranicza nieco dostęp do zdjęć i materiałów graficznych, kompresując je w telefonie. Możemy oglądać natomiast filmiki zamieszczone przez innych. Nie uzyskamy natomiast dostępu do wszystkich ustawień, jak to ma miejsce w pełnym wydaniu tej usługi społecznościowej.