Snapchat Download

Co to jest Snapchat? Snapchat - jak używać? Oto popularne pytania, które zadają sobie internauci, którzy pierwszy raz stykają się z tym nowoczesnym komunikatorem internetowym. Snapchat w odróżnieniu od swojej konkurencji (Facebook Messenger, Skype) skupia się na komunikacji wizualnej. Tzn. za pomocą obrazków i krótkich fimików.

Jak działa Snapchat

W praktyce wygląda to w następujący sposób. Z poziomu aplikacji wykonujemy zdjęcie. Możemy do niego dodać krótki komentarz, który będzie wyświetlany na zdjęciu. Następnie wybieramy, komu chcemy przesłać fotografię. Zdjęcie będzie widoczne tylko dla wybranych osób i tylko w określonym przedziale czasu. Oznacza to, że możemy np. ustawić, aby nasz odbiorca widział nasze selfie tylko przez 10 minut. Albo też ustawić, że zdjęcie będzie można otworzyć tylko raz. Później fotografia wysłana za pomocą tego komunikatora automatycznie się skasuje. Dodatkowo Snapchat nie pozwala (oficjalnie) na przechwytywanie zdjęć. Czyli nikt nie będzie mógł zapisać w telefonie zdjęć, które mu wysłaliśmy przez Snapchata.

Jak korzystać ze Snapchat

Aby skorzystać z popularnego komunikatora musimy założyć konto, podając swój adres e-mail i hasło. Następnie trzeba zgodzić się na prośbę, aby Snapchat miał dostęp do kontaktów w telefonie. To pozwoli szybko sprawdzić, czy nasi znajomi mają konta w tym serwisie. Potem możemy już przejść do aparatu i wysyłać zdjęcia. Aby zrobić zdjęcie, wystarczy stuknąć palcem przycisk migawki u dołu ekranu. Jeżeli natomiast chcemy nakręcić filmik, ten sam przycisk trzeba przytrzymać nieco dłużej palcem.

Kiedy zrobimy już zdjęcie czy filmik, możemy dodać do niego tekst. Wystarczy wybrać ikonę T (czyli Tekst) dostępną na ekranie aplikacji. Możemy też zrobić własne rysunki za pomocą prostych narzędzi rysowania. Aby skorzystać z tej opcji, wybieramy ikonę ołówka dostępną w prawym górny rogu ekranu aplikacji. Dostępne są też inne narzędzia, jak chociażby możliwość nagrywania filmików w spowolnionym tempie albo emotikony, które możemy wstawiać do zdjęć.

Oprócz standardowego wysyłania zdjęć czy filmików Snapchat pozwala również na wysyłanie wiadomości tekstowych naszym znajomym czy tzw. Historie (Stories). W ich ramach możemy wysyłać zdjęcia, które beda dostępne nieco dłużej niż kilka sekund na ekranie odbiorcy. Dodatkowe funkcje to zdobywanie trofeów i zapisywanie wyników na swoim koncie.

Oczywiście są też sposoby na obejście ograniczeń Snapchata. W naszych poradnikach pokazywaliśmy już, jak zapisywać w telefonie filmy ze Snapchata. Informawaliśmy również, jak wysyłać zdjęcia zapisane w telefonie przez Snapa. Oba sposoby są bardzo proste i nie wymagają instalowania dodatkowych narzędzi. Snapchat jest obecnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów wśród młodych ludzi i ciągle zdobywa na popularności. Obecnie korzysta z niego ponad 100 mln ludzi na całym świecie. 

Windows Phone. Niestety, mimo zapowiedzi ze strony Snapchata oraz firmy Microsoft, jak dotąd nie ukazała się wersja tego komunikatora na smartfony Windows. Co więcej, wykasowano ze sklepu Windows Phone wszystkie zamienniki w rodzaju 6snap. Pozostaje czekać, póki sytuacja nie ulegnie zmianie.

Zmiany w Snapchat

Wersja 9.20.4.0 (Android), 9.20.1.0 (iPhone):

  • odpowiedzi w opcji Story
  • ulepszone soczewki dla kamery