Jeśli w dowolnym momencie notatki na Instagramie nie pojawiają się, może to oznaczać problem z aplikacją. Może to być spowodowane tym, że masz nieaktualną wersję lub coś jest nie tak z tą znaną na całym świecie aplikacją. Jest to jednak coś, co można rozwiązać za pomocą kilku prostych procesów zarówno dla Androida, jak i iOS. Nie będzie konieczne przechodzenie do ustawień prywatności tej aplikacji, zewnętrzne procesy pomogą.

Najważniejsze informacje:

 1. Funkcja notatek działa przez 24 godziny i jest widoczna w górnej części paska bezpośrednich wiadomości na Instagramie.
 2. Zarówno Android, jak i iOS otrzymały tę aktualizację kilka miesięcy temu i jest ona używana przez wielu użytkowników, którzy chcą udostępniać wiadomości lub pliki audio.

Dlaczego nie widzę notatek, gdy chcę skorzystać z tej aktualizacji? Nie martw się, pokażemy Ci kilka metod, abyś mógł uporać się z tym problemem z urządzenia mobilnego. Są to proste procesy, które nie wymagają eksperta i które można zrobić, wykonując każdy z podanych przez nas kroków. W ten sposób opcja notatek zostanie aktywowana w wiadomościach bezpośrednich.

Jak zaktualizować aplikację na iOS i Androida, aby mieć najnowszą wersję notatek Instagram (To może być najczęstsze rozwiązanie).

Jednym z głównych powodów niedziałania funkcji notatek na Instagramie jest brak aktualizacji aplikacji. Musisz więc sprawdzić ten aspekt zarówno na Androidzie, jak i iOS, ponieważ może to być szybka poprawka. Jeśli nie wiesz, jak aktywować notatki na Instagramie i jak naprawić ten problem, pokażemy Ci na każdym z tych systemów operacyjnych.

Dowiedz się, jak zaktualizować Instagram na Androidzie

Jeśli masz urządzenie mobilne z systemem Android, a Twoje notatki nie są widoczne, być może potrzebujesz najnowszej wersji Instagrama. Aby ją uzyskać, należy wykonać następujące kroki:

 1. Otwórz Sklep Google Play na swoim telefonie i wyszukaj Instagram.
 2. W panelu aplikacji zobaczysz opcję „Aktualizuj”, którą musisz nacisnąć.

Jeśli ta opcja aktualizacji nie pojawi się, oznacza to, że masz najnowszą wersję aplikacji. Będziesz więc musiał skorzystać z innej metody, którą pokażemy później, aby wyświetlić notatki na Instagramie.

Zaktualizuj konto na Instagramie za pośrednictwem App Store

Telefony komórkowe z systemem iOS mają również sklep z aplikacjami, App Store, w którym można dokonywać aktualizacji. W tym przypadku kroki, które należy wykonać, są podobne do Androida, więc należy pamiętać, aby mieć najnowszą wersję aplikacji:

 1. Zaloguj się do App Store z iPhone'a i wyszukaj Instagram.
 2. W panelu aplikacji zobaczysz opcję „Aktualizuj”, którą musisz kliknąć, aby zaktualizować.

Podobnie jak w przypadku Androida, jeśli nie zobaczysz tej opcji, oznacza to, że masz już najnowszą wersję. Jeśli tak, czytaj dalej, aby odkryć inne metody.

Wyłącz VPN: zmiana regionu telefonu komórkowego może być rozwiązaniem umożliwiającym korzystanie z notatek na Instagramie.

Jeśli korzystasz z VPN na swoim urządzeniu, może to być powód, dla którego nie widzisz notatek na Instagramie. Wyłącz tę funkcję w zainstalowanym narzędziu i sprawdź, czy opcja działa teraz na Twoim koncie. Aplikacja może wyzwalać blokadę niektórych działań z powodu przełączania regionów przez VPN, więc wyłącz ikonę na głównym przełączniku.

Wyczyść pamięć podręczną aplikacji, aby włączyć aktualizację notatek na Instagramie „Brak notatek na Instagramie na Androidzie”.

Pliki pamięci podręcznej mogą mieć problemy i jest to realny powód, dla którego możesz nie być w stanie zobaczyć tych notatek. Jeśli chcesz utworzyć nowe notatki i nie możesz, jednym z rozwiązań, które możesz wybrać, jest wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji. Jeśli chcesz to zrobić na swoim telefonie z Androidem, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz narzędzie Ustawienia w telefonie i poszukaj opcji aplikacji.
 2. Kliknij opcję „Zarządzanie ogólne”.
 3. Poszukaj ikony aplikacji Instagram na liście aplikacji i uzyskaj do niej dostęp.
 4. Wybierz „Domyślna pamięć"
 5. W dolnej części ekranu pojawi się opcja „Wyczyść dane”.
 6. Kliknij „Wyczyść pamięć”, aby potwierdzić akcję.

Dzięki tej funkcji można teraz ponownie uruchomić aplikację i skutecznie wyświetlać notatki z Instagrama. To prosty proces, ale dla użytkowników iPhone'a zmienia wszystko. Osoby korzystające z iOS będą musieli odinstalować Instagram i zainstalować go ponownie, aby wyczyścić pamięć podręczną.

Zamknij i zaloguj się ponownie na Instagramie, aby połączyć się z typem konta.

Chociaż może się to wydawać banalne, to jeśli problem nadal występuje, to może to być realne rozwiązanie, aby przywrócić niektóre funkcje aplikacji. Jeśli nadal występuje awaria z notatkami, skuteczne może być ponowne zalogowanie się na telefonie z systemem Android lub iOS. Po zamknięciu aplikacji wystarczy ponownie wprowadzić dane konta na Instagramie, zalogować się i sprawdzić, czy notatki na górze działają.

Osobiste wnioski

Teraz nadszedł czas, aby rozwiązać problem z notatkami na Instagramie, abyś mógł je przeglądać bez żadnych problemów. Różne kroki, które pokazaliśmy, będą pomocne w korzystaniu z tej interesującej aktualizacji Meta. Te skuteczne rozwiązania powinny pomóc ci mieć funkcję dostępną na Instagramie na telefonie komórkowym i używać jej do dzielenia się z przyjaciółmi i rodziną.

Upewnij się więc, że masz dostępną najnowszą wersję lub sprawdź, czy masz włączoną sieć VPN. Dzięki temu możesz poprawić wrażenia z korzystania z tej aplikacji, jeśli wystąpią jakiekolwiek usterki, takie jak ta, o której wspomnieliśmy. Są to zwykle częste powody awarii, po prostu upewnij się, że wprowadziłeś poprawki, a interfejs znów będzie działał poprawnie dzięki tym możliwym rozwiązaniom.