Free Hide IP Download

Free Hide IP to darmowe narzędzie do ukrywania adresu IP w sieci. Dzięki programowi możliwe jest zachowanie anonimowości w sieci i schowanie swojego publicznego (zewnętrznego) adresu IP, który przydziela nam dostawca internetowy. Free Hide IP ukrywa adres IP na podstawie serwerów proxy - program posiada bazę serwerów i po uruchomieniu łączy się z wybranym, aby przyjąć jego adres IP.  Nasz prawdziwy adres IP zostanie zastąpiony jednym z wielu fikcyjnych adresów. Cały nasz ruch sieciowy odbywa się poprzez serwer proxy, a więc z zewnętrz jesteśmy widoczni pod adresem proxy, a nie pod swoim własnym IP.

W darmowej wersji programu możliwe jest przyjmowanie adresów IP wskazujących lokalizację Stanów Zjednoczonych, dzięki czemu z zewnętrz będziemy widoczni jako rezydenci USA. Zastoswanie programu może być różne - program może nam pomóc w odblokowaniu dostępu do stron, na których zostalismy zbanowani na adres IP lub takich, które są niedostępne w naszym kraju ze względu na blokadę regionalną. Free Hide IP posiada także wbudowaną funkcję automatycznej zmiany adresu IP w określonej częstotliwości - jest to dodatkowo przydatne, gdy chcemy co jakiś czas automatycznie zmieniać swój adres, by być jeszcze bardziej anonimowym. Aplikacja nie wymaga do instalacji żadnych innych dodatkowych rzeczy i nie ogranicza użytkownikowi wyboru przeglądarki - współpracuje bez problemu ze wszystkimi popularnymi przeglądarkami, takimi jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera czy Internet Explorer.

Podczas instalacji program oferuje instalację dodatkowego paska narzędzi "Ask Toolbar" do przeglądarki. Nie jest to wymagane do działania i instalacji programu, więc jeśli go nie chcemy, to wystarczy go odznaczyć podczas instalacji programu Free Hide IP. Istnieje także możliwość automatycznego uruchamiania programu wraz z systemem Windows, aby połączenie przez proxy było nawiązywane automatycznie po włączeniu komputera - w tym celu wystarczy zaznaczyć opcję "Launch on Startup".