SafeIP Download

SafeIP to darmowy program do surfowania po sieci anonimowo i bezpiecznie. Aplikacja pozwala podłączyć się do wybranej lokalizacji (do wyboru ponad 10 krajów) i przeglądać zasoby sieci z innego adresu IP. Przyjęcie odpowiedniego IP z danego regionu pozwala na korzystanie z serwisów, które nie są dostępne w Polsce, czyli na przykład z Pandory czy Netfliksa. Szybkość działania zależy od wybranej lokalizacji.

Dodatkowo użytkownik może ustawić blokowanie reklam na stronach, ochronę przeciwko szkodliwemu oprogramowaniu, ochronę śledzenia cookies, szyfrowanie ruchu w sieci czy też prywatność DNS. Interfejs programu jest bardzo przejrzysty i intuicyjny, dzięki czemu ustawienie wszystkich opcji jest łatwe i przyjemne. Program podzielono na cztery zakładki - Ogólne, Ustawienia, Optymalizacja oraz Język.

Obsługa programu jest łatwa - wystarczy w pierwszej zakładce wybrać z rozwijanej listy lokalizację, z którą chcemy się połączyć (np. Seattle), a następnie wcisnąć przycisk “Połącz”. W górnej części okna zostanie wyświetlony przydzielony adres IP, natomiast w prawej części znajdziemy szczegóły połączenia i uaktywnione moduły bezpieczeństwa. Modułami możemy zarządzać w drugiej zakładce - Ustawienia. Aby uaktywnić któryś z nich, wystarczy go zaznaczyć na liście, a następnie połączyć się ponownie z wybraną lokalizacją.

Dzięki modułom możemy zwiększyć bezpieczeństwo w sieci poprzez wspomniane funkcje blokowania malware, reklam czy śledzenia ciasteczek. Ustawienia pozwalają także na automatyczną zmianę adresu IP co określoną ilość czasu. Możemy również ustawić program w taki sposób, aby uruchamiał się automatycznie przy starcie Windowsa.

Ciekawostkę stanowi zakładka Optymalizacja, w której możemy przystosować działanie programu do konkretnego zadania, które mamy zamiar wykonać. Domyślne ustawienie przystosowuje połączenie do anonimowego przeglądania sieci, ale możemy także skorzystać z profili optymalizujących strumieniowe przesyłanie treści (co jest przydatne przy korzystaniu z takich usług, jak Pandora czy Netflix) czy też do masowego wysyłania poczty.

SafeIP jest dostępny w języku polskim. Po zainstalowaniu wystarczy udać się do ostatniej zakładki Language (Język), a następnie zaznaczyć na liście pozycję “Polski”.