ShutUp10 Download

ShutUp10 to darmowe narzędzie, za pomocą którego użytkownik może w szybki sposób pozbyć się wszelkich irytujących i śledzących funkcji w systemie Windows 10. O ile wyłączenie opcji, które zbierają informacje na temat użytkownika w najnowszym systemie Microsoftu są możliwe do wyłaczenia z poziomu odpowiednich ustawień, o tyle ShutUp10 znacznie ułatwia sprawę, gdyż wyświetla wszystkie funkcje systemowe w jednym miejscu. Pozwala to wyłączyć wszystko za jednym razem, bez potrzeby samodzielnego odwiedzania poszczególnych ustawień systemowych.

Możemy w ten sposób wyłączyć telemetrię, zbieranie danych i wysyłanie ich do Microsoftu, udostępnianie danych do Wi-Fi, odkrywanie haseł, udostępnianie aplikacjom danych o lokalizacji, a także wiele, wiele innych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą ShutUp10 wyłaczyć nawet Windows Defendera.

Korzystanie z programu jest dość proste - po uruchomieniu wyświetli się lista wszystkich funkcji systemowych, które ShutUp10 rozpoznaje jako naruszające prywatność czy też niepotrzebne. Domyślnie prawdopodobnie większość funkcji będzie oznaczona czerwoną ikoną suwaka - oznacza to, że funkcje są ustawione na domyślnych ustawieniach Windowsa, a więc zbierają informacje i naruszają naszą prywatność. Przełączenie suwaka do zielonej pozycji sprawia, że funkcja jest blokowana. Użytkownik ma dwa sposoby korzystania z programu - może ręcznie wyłączyć tylko te opcje, które mu przeszkadzają lub skorzystać z menu "Actions" w górnym lewym rogu i wybrać opcję "Apply all recommended settings" (Zastosuj zalecane ustawienia), dzięki którym program samodzielnie wyłączy wszystkie te opcje, które są szkodliwe.