Bonjour for Windows Download

Bonjour for Windows to użyteczna i bezpłatna aplikacja od firmy Apple, za pomocą której w szybki sposób stworzymy sieć lub podłączymy nasz komputer do już istniejącej. Program charakteryzuje się tym, że możemy utworzyć sieć bez żmudnej, dodatkowej konfiguracji w parę sekund - nie potrzeba znajomości zagadnień sieciowych. Aplikacja wspiera udostępnianie drukarki przez sieć.

Bonjour for Windows umożliwia automatyczne wykrywanie podłączonych do sieci komputerów, urządzeń mobilnych, serwerów czy też usług. Do połączenia używa standardowych protokołów IP i sprawia, że podłączone do sieci urządzenia automatycznie się wykrywają bez potrzeby ręcznego wpisywania adresów IP dla każdego urządzenia z osobna.

Bonjour posiada swój własny protokół sieciowy, który wysyłka i odbiera pakiety sieciowe na porcie 5353 UDP. Jeżeli instalujemy program na komputerze, który zabezpieczony jest przez jakiś program typu firewall, to należy pamiętać o tym, aby umożliwić Bonjour dostęp do portu 5353 UDP. W zależności od posiadanej zapory systemowej możemy to zrobić potwierdzając okienko, które wyskoczy podczas instalacji lub ręcznie w ustawieniach naszego programu. Jeżeli posiadamy tylko standardową zaporę systemową Windows, to Bonjour automatycznie zadba o to, aby odpowiednie wyjątki zostały dopisane do listy.