SpyShelter Personal Free Download

SpyShelter Personal Free to bezpłatny program do zastosowań domowych, za pomocą którego kompleksowo zabezpieczymy własną prywatność na przykład podczas przeglądania Internetu oraz dokonywania transakcji w sieci. Nie jest to jednak typowy program antywirusowy, a jedynie jego uzupełnienie.

Głównym zadaniem programu SpyShelter Personal Free jest ochrona naszych prywatnych danych przed wydostaniem się do sieci. Chodzi głównie o dane logowania na różne strony internetowe lub portale społecznościowe, jak również poufne dane wpisywane za pomocą klawiatury na przykład podczas logowania się do konta bankowego etc.

Oprócz skutecznej ochrony przed popularnymi wśród oszustów keyloggerami, które przechwytują wszystkie wpisywane przez użytkownika dane oraz operacje wykonywane za pomocą myszki, program SpyShelter Personal Free blokuje również dostęp przez niepowołane osoby do obrazu z ekranu oraz zawartości schowka systemowego. Ten system sprawdza się w momencie, gdy korzystamy z klawiatury ekranowej lub kopiujemy dane logowania z dokumentu.

Program podczas działania tworzy specjalną listę – przed jej stworzeniem SpyShelter Personal Free za każdym razem pyta użytkownika o to, czy zablokować daną akcję, czy też umożliwić dalszą pracę. Po jakimś czasie zostanie stworzona lista dozwolonych oraz zablokowanych akcji. Niestety w darmowej wersji program posiada wiele ograniczeń – między innymi jest to współpraca tylko z 32-bitowymi systemami operacyjnymi oraz brak wsparcia ze strony producenta. Brakuje również wielu systemów zabezpieczających – brak zabezpieczenia przed przechwyceniem obrazu z kamerki internetowej, dźwięku z mikrofonu etc.