Zdarzyło Ci się wysłać nieodpowiednią wiadomość do znajomego na Snapchacie? Nic nie szkodzi. Możesz teraz usunąć wiadomość zanim odbiorca ją przeczyta, a co za tym idzie nie będzie w stanie jej zobaczyć. Jak to zrobić i jak to dokładnie działa?

Jak usunąć wysłane wiadomości na Snapchacie

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś powiedzieć coś, co chcielibyśmy cofnąć. Podobnie jest z wiadomościami w serwisach społecznościowych i komunikatorach internetowych. Zdarza nam się wysłać komuś wiadomość o treści, którą wolelibyśmy jednak zachować dla siebie. Jeżeli jednak korzystasz ze Snapchata, to możesz usunąć wiadomości zanim odbiorca je przeczyta.

Twórcy Snapchata udostępnili użytkownikom możliwość usuwania wysłanych wiadomości, nie tylko ze swoich urządzeń, ale z całej rozmowy, do której mają dostęp znajomi. Nowa funkcja usuwania wiadomości kasuje je nie tylko z naszego okna rozmowy, ale również z konwersacji po stronie odbiorców. Jeżeli wiadomość usuniemy dość szybko, to znajomy nie zdąży jej nawet odczytać.

Jak usuwać wysłane wiadomości na Snapchacie?

Jak wspomniałem, jeśli chcemy wykasować wiadomość zanim odbiorca ją przeczyta, to musimy to zrobić odpowiednio szybko. Usunięcie odczytanej już wiadomości nic nam nie da, bo nie mamy przecież możliwości cofnąć czegoś, co ktoś już zobaczył. Jeżeli jednak wyrobimy się w czasie i szybko zareagujemy, usuwając wiadomość zanim zostanie odczytana, to nie dotrze ona do odbiorcy i nie będzie można jej przywrócić ani w żaden sposób odczytać.

Aby to zrobić, musisz mieć najnowszą wersję aplikacji Snapchat, którą możesz pobrać ze Sklepu Play lub z App Store.

Pobierz Snapchat ze Sklepu Play

Pobierz Snapchat z App Store

Gdy masz już najnowszą wersję Snapchata, to uruchom aplikację, a następnie przejdź do ekranu z listą rozmów. Otwórz rozmowę, w której znajduje się wysłana przez Ciebie wiadomość. Usunięcie jej jest bardzo proste. Wystarczy, że przytrzymasz palec na chmurce z wiadomością, a następnie z menu wybierzesz opcję „Usuń”.

Wywołaj menu wiadomości w Snapchat

Wiadomość zostanie trwale usunięta i nie będzie widoczna w konwersacji. Nie ma żadnej opcji przywrócenia tej wiadomości. Jeżeli zrobiliśmy to odpowiednio szybko, to żadne osoby biorące udział w rozmowie nie będą miały możliwości przeczytania tej wiadomości.

Potwierdź usunięcie wiadomości w Snapchat

Warto jednak pamiętać o jednej rzeczy – mimo tego, że treść wiadomości zostanie usunięta i znajomy jej nie zobaczy, to i tak na ekranie konwersacji pojawi się informacja, że była w tym miejscu jakaś wiadomość i została przez nas usunięta. W takiej sytuacji zawsze można jednak powiedzieć, że wysłaliśmy coś przez przypadek, a następnie to usunęliśmy, aby nie zaśmiecać rozmowy.

Jeżeli jeszcze nie masz funkcji usuwania wiadomości, to musisz uzbroić się w cierpliwość. Jest ona wciąż udostępniana na bieżąco użytkownikom Androida i iOS i jeszcze nie wszyscy użytkownicy mogą mieć do niej dostęp.