Granite Portable Download

Granite Portable to program umożliwiający utworzenie na dysku folderu (sejfu), w którym możemy umieścić dowolną ilość plików, a następnie zaszyfrować go hasłem. Nikt nie będzie mógł uzyskać dostępu do naszych danych dopóki folder nie zostanie odblokowany hasłem, które sami ustawiamy. Z aplikacji możemy korzystać zarówno na dyskach stacjonarnych w komputerach i laptopach, jak również na urządzeniach przenośnych typu pendrive.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Po wypakowaniu zawartości archiwum na dysku lub na pendrive utworzony zostanie folder o nazwie “Vault” (Skarbiec). Pełni on rolę sejfu i wszystkie pliki w nim umieszczone będą zabezpieczone hasłem. Aby rozpocząć pracę z programem, należy uruchomić plik EXE (Granite Portable Launcher) i utworzyć nowe konto (musimy tylko podać login i hasło). Od tego momentu folder Vault zostanie zaszyfrowany.

Aby otworzyć skarbiec i uzyskać do niego dostęp, należy za pomocą pliku Launcher zalogować się na utworzone konto. Gdy jesteśmy zalogowani, program otwiera skarbiec i możemy przeglądać oraz edytować jego zawartość. Blokowanie folderu Vault jest bardzo proste - wystarczy, że wyłączymy aplikację przyciskiem “Exit”, a nasz sejf zostanie momentalnie zablokowany i nikt nie uzyska do niego dostępu bez podawania hasła.