AlwaysMouseWheel Download

AlwaysMouseWheel to niewielkie narzędzie typu portable (nie wymaga instalacji), które działa w tle i modyfikuje sposób, w jaki przewijane są okna w systemie. Dzięki niemu możemy przewijać zawartość okien poprzez samo najechanie kursorem myszy na wybrane okno - nie trzeba się przełączać lub klikać w puste miejsce. Wystarczy najechać kursorem, a następnie skorzystać z rolki myszy.

W samej aplikacji mamy do wyboru dwa warianty działania - "Bring the window to the front (with wheel)" oraz "Just forward the wheel command". Pierwsza opcja sprawia, że po najechaniu kursorem i rozpoczęciu przewijania, okno zostanie ustawione jako aktywne. Jeżeli nie chcemy takiego działania, to możemy wybrać drugą opcję - sprawi ona, że zawartość nieaktywnego okna zostanie przewinięta bez wysuwania go na wierzch.

Program nie wymaga żadnej instalacji - po uruchomieniu pliku EXE, aplikacja działa w tle i od razu modyfikuje odpowiednio system, tak, abyśmy mogli swobodnie przewijać okna. Aplikację docenią osoby, które często pracują z wieloma otwartymi aplikacjami i oknami obok siebie i nie chcą za każdym razem się przełączać między nimi.