Jeśli masz problemy z połączeniem internetowym lub sieciowym w systemie Windows 11 i nadal pojawia się komunikat, że system Windows nie wykrył żadnego sprzętu sieciowego. Ten artykuł pokaże Ci kilka różnych potencjalnych rozwiązań, których możesz użyć aby rozwiązać problem i przywrócić działanie połączenia internetowego i sieciowego w systemie Windows 11.

Windows 11 ma sporo losowych problemów i błędów, które możesz napotkać podczas korzystania z systemu operacyjnego. Chociaż większość z tych komunikatów o błędach to banalne i irytujące problemy, nie są one z natury niebezpieczne (zazwyczaj). Nie można jednak zignorować błędów, które uniemożliwiają korzystanie lub dostęp do sprzętu, takiego jak urządzenia sieciowe. Komputery są zasadniczo bezużyteczne bez połączenia z internetem.

Problemy z siecią to jedne z najbardziej irytujących problemów do rozwiązania w systemie Windows, ponieważ prawie wszystkie rozwiązania wymagają połączenia z internetem. A do korzystania z internetu potrzebny jest sprzęt sieciowy. Może to więc być błędne koło, które wymaga dodatkowego urządzenia do pomocy. Na szczęście większość ludzi ma telefon, który może pomóc w rozwiązywaniu problemów. Na szczęście istnieje wiele różnych rozwiązań, które można naprawić kiedy system Windows nie wykrywa żadnego błędu sprzętu sieciowego.

Jak naprawić system Windows, który nie wykrywa żadnego sprzętu sieciowego?

Pierwszą rzeczą, którą możesz wypróbować, jest uruchomienie narzędzi do rozwiązywania problemów z siecią Windows lub połączeniami internetowymi. Te narzędzia to szybkie i łatwe sposoby rozwiązania tego problemu. Aby uruchomić narzędzia, wykonaj następujące czynności.

  • Najpierw otwórz Ustawienia, naciskając klawisz Windows + I.
  • Następnie przejdź do System> Rozwiązywanie problemów> Inne narzędzia do rozwiązywania problemów.
  • Teraz kliknij Uruchom obok Połączenia Internetowe i Karta Sieciowa.

Teraz poczekaj na zakończenie procesu dla każdej z opcji, a następnie uruchom ponownie komputer i problem powinien się rozwiązać.

Czy system Windows 11 zainstalował ostatnio złą aktualizację? Odinstaluj ją. (Może to być niedostępne dla Ciebie)

Jeśli nadal masz możliwość odinstalowania najnowszej aktualizacji systemu Windows 11 zainstalowanej na twoim komputerze, zrób to. Niestety nie zawsze jest to możliwe, więc być może będziesz musiał pominąć ten krok. Jeśli nie jesteś pewien jak to zrobić, sprawdzić artykuł, do którego link znajduje się poniżej.
Jak odinstalować aktualizację systemu Windows 11.

Spróbuj przywrócić komputer do wcześniejszej daty.

Jeśli nie możesz odinstalować ostatniej aktualizacji, możesz spróbować przywrócić komputer do wcześniejszej daty i godziny za pomocą narzędzia Przywracanie systemu Windows. Jednak rozwiąże to problem tylko wtedy, gdy z grubsza wiesz, kiedy się zaczął, więc możesz wrócić do tej daty.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj sterowniki sieciowe.

Inną możliwością, która działa naprawdę dobrze, jest odinstalowanie i ponowna instalacja sterowników sieciowych. Po prostu odinstaluj obecne sterowniki i zainstaluj najnowszą wersję dostępną od producenta urządzenia. Potrzebujesz drugiego urządzenia, aby zrobić to poprawnie, jeśli problem z siecią wpływa na połączenie internetowe. Sprawdź nasz pełny przewodnik dotyczący rozwiązywania problemów ze sterownikami tutaj.