KeyFreeze Download

KeyFreeze to darmowa aplikacja, za pomocą której możemy zablokować klawiaturę i myszkę bez potrzeby przełączania komputer w stan blokowania. Aplikacja blokuje peryferia wskazujące przed np. przypadkowym wyłączeniem komputera czy działającej operacji w tle przez dzieci.

Program jest bardzo prosty w obsłudze i sprowadza się do kliknięcia w jeden przycisk. Po włączeniu aplikacji wyświetlone zostanie niewielkie okienko z przyciskiem “Lock Keyboard & Mouse”. Po jego kliknięciu rozpocznie się odliczanie do zablokowania klawiatury i myszy, podczas którego użytkownik ma jeszcze chwilę np. na odpowiednie ułożenie otwartych okien lub zminimalizowanie niepotrzebnych aplikacji.

Po skończeniu odliczenia dojdzie do zablokowania klawiatury i myszki. Wszystkie aplikacje w tle dalej będą działać - program nie przerywa otwartych i działających w tle zadań, dzięki czemu możemy go używać zarówno podczas procesów kopiowania lub przenoszenia danych, jak również podczas oglądania filmu czy słuchania muzyki. Aby odblokować komputer wystarczy skorzystać z kombinacji klawiszy CTRL+ALT+Delete.

KeyFreeze ze względu na prostotę odblokowania klawiatury i myszy nie jest aplikacją do zabezpieczania systemu przed niepowołanymi osobami. Niemniej jednak spisuje się bardzo dobrze w prostych sytuacjach, gdy nie chcemy aby dzieci przez przypadek przerwały na komputerze coś ważnego pod naszą nieobecność lub w przypadku, gdy mamy w domu małe zwierzęta (np. koty), którym zdarza się chodzić po biurku i klawiaturze.