Eusing Maze Lock Download

Eusing Maze Lock to próba przeniesienia znanego ze smartfonów i tabletów sposobu na odblokowywanie. Za pomocą programu możemy odblokować nasz komputera gestem - myszki, bądź palca. W taki sam sposób, jak robimy to w smartfonie z Androidem czy w iPhonie.

Najpierw jednak trzeba skonfigurować program. Możemy zrobić to bardzo szybko albo też pobawić się w ustawieanie opcji zaawansowanych. W podstawowym trybie dodajemy gest, rysując go w oknie programu. Następnie klikamy zapisz albo ewentualnie zachowujemy grafikę z naszym gestem w pamięci systemu na wypadek gdybyśmy zapomnieli, jak odblokować komputer.

Eusing Maze Lock oferuje też dostęp do opcji zaawansowanych. Za ich pomocą możemy ustawić blokadę ekranu przy starcie systemu, czas uruchomienia automatycznej blokady (np. 3 minuty), ukrywanie blokowania, odłączanie internetu podczas blokady, liczbę prób odblokowywania komputera czy wyłączanie monitora. Eusing Maze Lock pozwala też na włączenie alarmu i dodanie własnego tekstu pod ekranem blokady.

W zakładce Background możemy ustawić własną tapetę dla blokady komputera. Może być ona domyślna, możemy też dodać zapisany w komputerze obrazek.