SubEdit-Player Download

SubEdit-Player to doskonały odtwarzacz filmów i edytor napisów w jednym. Aplikacja umożliwia pracę w trybie okienkowym i pełnoekranowym, posiada liczne zaawansowane mechanizmy do poprawiania niezsynchronizowanych napisów. Program SubEdit-Player obsługuje napisy w wielu formatach i pozwala chyba na wszystkie możliwe manipulacje tekstem - tworzenie, eksportowanie, importowanie, przesuwanie w czasie oraz wyszukiwanie.

SubEdit-Player posiada wiele mechanizmów, które ułatwiają odtwarzanie filmów takich jak automatyczne otwieranie i możliwość wyboru wersji językowej napisów, automatyczne wczytywanie następnej części filmu, bezkonfliktowe odtwarzanie na TV, automatyczne wyłączanie komputera, tworzenie rozdziałów, playlista, lektor, odtwarzanie wszystkich plików z katalogu, określenie dodatkowego katalogu z napisami, wznowienie odtwarzania filmu po błędzie, możliwość skojarzenia programu z określonymi typami plików, obsługa wielu formatów napisów (mDVD, MPL2, TMPlayer, SSA, SRT, SMI), dostosowanie szerokości napisów oraz zoom.

Program zawiera też mechanizmy ułatwiające edycję napisów. Obsługuje i konwertuje formaty mDVD, TMPlayer (i podobne), MPL2, SSA, importuje i eksportuje formaty SRT (Sub Ripper) oraz SMI (SAMI), pozwala na przesunięcie napisów o stałą wartość czasu oraz różną (ale liniowo zmienną) wartość klatek. SubEdit-Player umożliwia inteligentne autoformatowanie szybko wyświetlanych napisów, dostosowanie napisów do filmu (po współczynniku FPS), zmianę czasu wyświetlania napisów. W aplikacji znajdziemy także mechanizmy poprawiające błędy pozostałe po programach odzyskujących tekst z DVD, szybkie wyszukanie linii zawierającej nierozpoznany format napisu, podświetlanie na inny kolor linii o nierozpoznanym formacie i nieposortowanych, oznaczanie w edytorze linii o różnej jasności zależnej od długości jej wyświetlania oraz śledzenie wyświetlanych napisów w edytorze.

SubEdit-Player ułatwia także tworzenie nowych napisów. Umożliwia między innymi wstawienie aktualnej klatki filmu do bieżącej linii, odtwarzanie od napisu zaznaczonego kursorem, przejście do aktualnie wyświetlanego napisu, a także zaawansowane metody wyszukiwania napisów.

Zmiany w SubEdit-Player

• Dodane możliwość pobrania i instalacji odpowiednich kodeków dla plików: RMVB, MOV oraz MKV. • Dodany do wersji z kodekami filtr Matroska Splitter do odtwarzania plików MKV. • Aktualizacja ffdshow do wersji z 2008-11-29. • Poprawiona zmiana strumienia audio w automatycznie otwieranym następnym odcinku filmu. • Poprawiony błąd. Przy włączonym okienku "zawsze na wierzchu" pojawiał się problem z widocznością niektórych okienek dialogowych. • Kilka drobnych poprawek.