Radio Tuna Desktop Download

Radio Tuna to bezpłatna aplikacja, przy pomocy której posłuchamy internetowych stacji radiowych. Program w odróżnieniu od podobnych aplikacji nie wyświetla pełnej listy dostępnych stacji. Zamiast tego, użytkownik wybiera określony gatunek muzyczny (wraz z dokładnym podgatunkiem), a Radio Tuna automatycznie uruchamia odpowiednią stację. Nie jesteśmy jednak skazani na słuchanie jednej losowej radiostacji - w dowolnej chwili możemy przełączać stacje w obrębie wybranego gatunku za pomocą przycisków nawigacyjnych.

Radio Tuna może się pochwalić estetycznym interfejsem, który jest intuicyjny i prosty w użyciu. Po lewej stronie okna znajdziemy rozwijaną listę dostępnych gatunków muzycznych oraz przyciski nawigacyjne odpowiedzialne za przełączanie się między stacjami, zmianę głośności oraz dostosowywanie niskich, średnich i wysokich tonów. W prawej części okienka znajdziemy informacje o aktualnie odtwarzanej stacji i piosence. Podczas odtwarzania wyświetla się również okładka albumu, z którego piosenka pochodzi, co z pewnością jest miłym dodatkiem. Dolna część interfejsu zarezerwowana została na przyciski od 1 do 10, do których możemy przypisać ulubione stacje.

Pomimo tego, że program jest nastawiony na sugerowanie stacji na podstawie wybranego gatunku muzycznego, to warto wspomnieć, że twórcy zadbali o to, aby użytkownicy szukający konkretnych stacji muzycznych mogli tego szybko dokonać. Jeżeli znamy nazwę ulubionej stacji, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpisać jej nazwę w polu “Current Station”. Wraz z wpisywaniem nazwy stacji, program automatycznie będzie wyświetlał pozycje, które odpowiadają wprowadzanej frazie.