ForceDel Download

ForceDel to darmowa aplikacja, za pomocą której możemy usunąć pliki zabezpieczone przed edycją. Pozwala kasować z dysku pliki, które są np. aktualnie używane przez jakąś aplikację czy też proces. Program spróbuje najpierw zamknąć aplikację używającą danego pliku, a dopiero potem go usunąć w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Obsługa programu jest prosta, chociaż niektórych może odstraszyć interfejs, a w zasadzie jego brak. ForceDel działa w obrębie linii poleceń, czyli najpierw musimy uruchomić w systemie wiersz poleceń, a następnie za jego pomocą udać się do katalogu z plikiem programu ForceDel, po czym wpisać komendę: ForceDel “sciezka do pliku”.

Istnieje jednak łatwiejszy sposób na usuwanie plików za pomocą ForceDel. Wystarczy, używając Eksploratora Systemu, przeciągnąć plik, który chcemy usunąć na program ForceDel.exe. Aplikacja automatycznie uruchomi wiersz poleceń i usunie wybrany plik. Dzięki temu nie potrzebujemy znać komend do wiersza poleceń, a całość zajmuje parę sekund.

ForceDel umożliwia usunięcie każdego pliku z dysku bez względu na to, czy aplikacja używająca go jest aktualnie uruchomiona. Z tego względu zaleca się korzystanie z programu tylko osob zaawansowanym, które dokładnie wiedzą, co robią. Wykasowanie ważnych plików może spowodować uszkodzenie aplikacji z nich korzystających i uniemożliwić ponowne uruchomienie danego programu.