Unlocker Download

Unlocker to prosta aplikacja, która pozwala na wykonywanie operacji (kopiowanie, usuwanie, zmiana nazwy) na plikach, do których dostęp jest zabroniony przez system lub które są aktualnie używane przez któryś z procesów bądź programów. Program przyda się również wtedy, gdy dany plik jest zablokowany przez jakąś aplikację lub proces. Za pomocą Unlockera wykasujemy wszystkie z pozoru “nieusuwalne” pliki.

Obsługa programu jest bardzo prosta - Unlocker integruje się z środowiskiem systemowym i lokuje się w menu kontekstowym. Aby skorzystać z dobrodziejstw programu, wystarczy znaleźć na dysku wybrany plik, a następnie kliknąć w niego prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Unlocker. Program automatycznie przeanalizuje plik i wyświetli, co jest przyczyną niemożności wykonania operacji na pliku. Jeżeli jest to jakaś usługa lub inna aplikacja, to Unlocker da nam możliwość jej zamknięcia i wykonania wszystkich pożądanych operacji na plikach. Po wykonaniu tej operacji, plik lub folder jest do pełnej dyspozycji użytkownika.

Zaletą programu jest to, że wszystkie zmiany, których dokonamy są automatycznie wprowadzane w życie bez potrzeby ponownego uruchamiania komputera. Unlocker przeprowadza funkcje związane z uprawnieniami oraz modyfikacją plików w locie, dzięki czemu wszystkich zmian możemy dokonać bez wyłączania systemu i utraty postępu w innych otwartych programach.