Nie korzystasz już z Discorda i nie potrzebujesz swojego konta? Możesz je usunąć, aby nikt nie uzyskał dostępu do Twoich danych i sieci kontaktów. Zobacz, jak usunąć konto na Discordzie.

Jak usunąć konto Discord

Gdy przestajemy korzystać z jakiejś usługi, z reguły nie robimy niczego ze swoim kontem - pozostaje ono cały czas aktywne. Dzięki temu w każdej chwili możemy ponownie się na nie zalogować, gdy najdzie nas potrzeba skorzystania z danego programu, komunikatora, serwisu lub innej usługi. Warto jednak pamiętać, że może nieść to za sobą pewne zagrożenia. Na takie porzucone konto ktoś może się włamać i uzyskać dostęp np. do naszej sieci kontaktów lub zacząć się pod nas podszywać. Jeśli przestajemy korzystać z danej usługi (i nie zamierzamy do niej wracać), warto usunąć swoje konto. Jak to zrobić na Discordzie?

Usuwanie lub wyłączanie konta na Discordzie

Ta sama zasada obowiązuje Discorda. Teoretycznie to program do komunikacji bardziej "rozrywkowej" w obrębie gier komputerowych, jednak coraz więcej osób używa Discorda do dołączania grup prywatnych w celach szkoleniowych, towarzyskich lub nawet profesjonalnych. Nasze konto może być dopisane do wielu serwerów prywatnych, na których znajdują się różne kontakty oraz wrażliwe dane. Warto zatem wiedzieć, że przestając korzystać z Discorda możesz wykonać jedną z dwóch czynności w stosunku do swojego konta - wyłączyć je lub całkowicie usunąć.

Czym się różni wyłączenie konta od całkowitego usunięcia?

Konto, które zostało wyłączone można w przyszłości odzyskać. Jeśli zmienisz zdanie i zechcesz ponownie korzystać z Discorda, możesz reaktywować swoje konto wraz z całą listą kontaktów i serwerów, do których dołączyłeś. Gdy konto jest wyłączone, nie otrzymujesz żadnych powiadomień od Discorda, ale nadal możesz otrzymywać zaproszenia do znajomych. Gdy reaktywujesz konto, zaproszenia będą oczekiwać na przyjęcie.

Konto, które zostało usunięte jest już niemożliwe do odzyskania. Wszystkie informacje na nasz temat są trwale usuwane z serwerów Discorda - nie da się na takie konto zalogować, nie widnieje już także na liście użytkowników u innych osób. Akcja ta jest niemożliwa do odwrócenia.

Jak wyłączyć lub usunąć konto na Discordzie?

Opcja odpowiedzialna za wyłączenie lub usunięcie konta znajduje się w głównych ustawieniach po zalogowaniu do aplikacji Discord. Otwórz Discord, a następnie na dolnym pasku kliknij ikonę koła zębatego, by wejść do ustawień.

Wejdź do ustawień Discorda

Na ekranie ustawień pozostań w głównej zakładce "Moje konto". W dolnej części tej zakładki znajdziesz sekcję "Usunięcie konta", w której znajdują się dwie opcje:

  • Wyłącz konto
  • Usuń konto

Aby tymczasowo wyłączyć konto, kliknij opcję "Wyłącz konto". Twoje konto zostanie dezaktywowane, ale w każdej chwili możesz je reaktywować, aby przywrócić mu pełną funkcjonalność.

Aby trwale usunąć konto, kliknij opcję "Usuń konto". Po kliknięciu tej opcji pojawi się prośba o potwierdzenie chęci usunięcia swojego konta. W tym celu należy wpisać swoje hasło, a następnie zatwierdzić procedurę. Konto przejdzie w tryb oczekiwania na usunięcie. W tym trybie pozostanie przez okres 14 dni. Przez ten czas możesz jeszcze przywrócić konto. Natomiast po okresie 14 dni konto zostanie finalnie wyłączone i permanentnie usunięte z serwerów Discorda.

Wyłącz lub usuń konto

UWAGA! Zwróć uwagę na to, że jeśli chcesz usunąć trwale swoje konto, musisz najpierw zrobić porządek z serwerami, których jesteś właścicielem. Należy je albo całkowicie usunąć przed wykasowaniem swojego konta, albo przekazać je na własność innemu użytkownikowi. Zarówno usunięcie jak i transfer własności możesz wykonać w ustawieniach konkretnego serwera. Discord nie pozwoli Ci usunąć konta, jeśli będą do niego przypisane na własność jakiekolwiek serwery.