Przetestowałeś aplikację Telegram, ale okazało się, że znajomi z niej nie korzystają i chcesz usunąć teraz swoje konto? Możesz całkowicie usunąć konto Telegram wypełniając formularz w odpowiednim miejscu.

Usuwanie konta Telegram

Telegram to aplikacja o założeniach bardzo zbliżonych do Whatsapp - tu również rejestrujemy konto, którego identyfikatorem jest nasz numer telefonu. Po zarejestrowaniu od razu widzimy osoby z naszej listy kontaktów na podstawie numerów telefonu i możemy prowadzić z nimi rozmowy tekstowe, głosowe oraz wideo. Jeśli jednak nie chcesz już korzystać z tej aplikacji, gdyż np. niezbyt wielu Twoich znajomych z niej korzysta, to poza jej odinstalowaniem warto także zadbać o swoje dane i usunąć konto. Tylko jak to zrobić?

Usuwanie konta Telegram

Przeglądając ustawienia aplikacji Telegram może być ciężko znaleźć opcję usuwania konta. Co prawda w ustawieniach prywatności można znaleźć funkcję pozwalającą ustawić automatyczne usunięcie konta po określonym czasie nieaktywności (np. pół roku), jednak znacznie trudniej znaleźć opcję, która pozwala usunąć konto tu i teraz. Na szczęście taka opcja jest, mimo że nieco ciężej ją znaleźć.

Aby usunąć swoje konto w Telegram, uruchom aplikację, a następnie wysuń menu w górnym prawym rogu i wybierz Ustawienia. Po przejściu do ustawień udaj się na sam dół do zakładki Polityka prywatności.

Wejdź do Polityki prywatności

Po jej wybraniu wyświetli się cała polityka prywatności. To właśnie w niej jest link do usunięcia swojego konta. Przejdź do punktu 10. i wyszukaj w tym miejscu niebieski odnośnik "deactivation page", a następnie stuknij go palcem.

Zostaniesz przeniesiony do ekranu, na którym możesz rozpocząć procedurę usunięcia swojego konta. Żeby to zrobić, trzeba się najpierw zalogować.

Wybierz opcję dezaktywacji konta i wpisz swój numer

Wpisz w formularzu swój numer telefonu, poprzedzając go numerem kierunkowym kraju (w przypadku Polski: +48). Po zatwierdzeniu numeru otrzymasz wiadomość z kodem potwierdzającym logowanie.

Skopiuj kod potwierdzający i wklej go do pola "Confirmation code", a następnie wciśnij "Sign in". Zostaniesz zalogowany na swoje konto i automatycznie przeniesiony do podstrony usuwania swojego konta.

W formularzu usuwania konta będzie automatycznie wpisany Twój numer telefonu. Pole z powodem usunięcia możesz pozostawić puste - nie ma obowiązku podawania powodu, dla którego chcesz zrezygnować z usługi. Dotknij przycisku "Delete my account".

Potwierdź usunięcie konta Telegram

Wyskoczy nowe okienko z zapytaniem, czy na pewno chcesz usunąć swoje konto. Usunięcie wiąże się ze skasowaniem wszystkich Twoich danych z aplikacji Telegram, które są przechowywane na serwerach usługi.

Jeśli jesteś zdecydowany usunąć konto, zatwierdź procedurę przyciskiem "Yes, delete my account". I to wszystko. Konto zostanie usunięte z usługi Telegram bezpowrotnie.