CloudClip Download

CloudClip to darmowa aplikacja, za pomocą której możemy prowadzić rejestr i monitorować na bieżąco zawartość schowka systemowego. Program zapisuje historię kopiowanych elementów, a następnie przechowuje ją w chmurze. Podczas pierwszego uruchomienia rejestrujemy konto, na którym przechowywane będą nasze skopiowane treści. CloudClip monitoruje i rejestruje tylko kopiowanie tekstu.

Interfejs programu jest bardzo prosty i składa się z dwóch zakładek - Clips oraz Account. W zakładce Account użytkownik może utworzyć nowe konto (rejestracja sprowadza się do podania adresu e-mail i hasła, nie musimy nawet niczego potwierdzać) bądź zalogować się na istniejące. Po zalogowaniu w zakładce “Clips” wyświetlona zostanie lista przekopiowanych treści. Dostęp do archiwum schowka mamy z dowolnego komputera, na którym zainstalowany jest CloudClip i zalogowano się na to samo konto.

Lista elementów kopiowanych do schowka jest bardzo czytelna i sprowadza się w zasadzie do dwóch rzeczy - wyświetlenia skopiowanej treści oraz daty i dokładnego czasu, w którym skopiowaliśmy dany wpis do schowka. Elementy na liście możemy usuwać (jeśli ich już nie potrzebujemy) bądź ponownie kopiować poprzez podwójne kliknięcie myszką.

Program jest niesamowicie przydatny dla osób, które często podczas pracy używają funkcji kopiowania. Wielokrotnie zdarza się nam nadpisać zawartość schowka nowym elementem. Dzięki takim programom jak CloudClip możliwe jest odzyskanie wpisów, które przypadkiem nadpisaliśmy kopiując coś innego.