Clipjump Download

Clipjump to darmowa aplikacja, która ulepsza działanie systemowego schowka. Pozwala kopiować wiele elementów jednocześnie, oferuje okno historii skopiowanych tekstów czy grafik, a także wykorzystuje znane kombinacje klawiszowe, takie jak CTRL+V (Wklej), ulepszając je i pozwalając na szybkie przeskakiwanie pomiędzy skopiowanymi elementami podczas ich wklejania.

Po uruchomieniu, Clipjump lokuje się w obszarze powiadomień w okolicy zegara systemowego. Program opiera się głównie na skrótach klawiszowych. Możemy w systemie kopiować dowolną ilość elementów, a następnie wklejać je za pomocą skrótu CTRL+V. Jednak gdy przytrzymamy klawisz CTRL i zaczniemy wielokrotnie wciskać przycisk V, to zauważymy, że wyświetli się niewielkie okienko z aktualnie aktywnym elementem w schowku.  Wciskanie klawisza V powoduje przeskakiwanie pomiędzy ostatnio skopiowanymi elementami, dzięki czemu możemy wybrać ten, który aktualnie chcemy wkleić. Po puszczeniu klawisza CTRL zostanie wklejony element, który ustawiliśmy jako aktywny.

Aplikacja posiada także klasyczne okno z historią skopiowanych elementów. Wystarczy na klawiaturze wcisnąć kombinację Win+C, a od razu wyskoczy okienko, w którym znajdziemy skopiowane treści. Możemy je za pomocą myszki wybrać i skopiować, a następnie wkleić w dowolne miejsce.