WebCam Recorder Download

WebCam Recorder to aplikacja, dzięki której możemy nagrywać wszystko z ekranu monitora. Pomimo, że nazwa wskazuje na nagrywanie obrazu tylko z kamery internetowej, to należy zaznaczyć, że WebCam Recorder pełni też rolę klasycznego programu do przechwytywania obrazu z pulpitu, przeglądarki, odtwarzaczy video oraz innych źródeł.

Po uruchomieniu aplikacji, na pulpicie ukaże się niewielkie okienko z kilkoma ikonami. Konfiguracja aplikacji jest bardzo prosta, wszystkich wyborów dokonujemy przy pomocy kreatora, który prowadzi użytkownika za rękę. Jako źródło przechwytywania obrazu możemy wybrać podłączoną do komputera kamerę internetową bądź też konkretne okno uruchomionego programu lub samemu zarysować na ekranie prostokąt, z którego WebCam Recorder będzie nagrywać. Możemy także zdefiniować, czy chcemy nagrywać dźwięk.

Gdy już zdefiniujemy wszystkie potrzebne ustawienia, program automatycznie rozpocznie nagrywanie materiału zgodnie z naszą konfiguracją. Nagrywanie domyślnie odbywa się przy użyciu kodeków Xvid, a materiał zapisany zostanie w formacie AVI. W programie możemy korzystać z kilku profili, w zależności od tego, co chcemy nagrywać - menedżer profili pozwala na szybkie tworzenie nowych lub przełączanie się między istniejącymi.