Użytkownicy iPhone'a lub iOS mogą znaleźć hasła wi-fi przechowywane na swoich urządzeniach. Jednak nie wszyscy o tym wiedzą i uciekają się do uciążliwych procesów, stron trzecich lub nawet w ogóle nie uzyskują tych haseł. Teraz, jeśli chcesz wiedzieć, jak je zdobyć, jesteś we właściwym miejscu, ponieważ podamy Ci kroki, które musisz wykonać, aby uzyskać dostęp do tych haseł.

Najważniejsze informacje:

 1. Znalezienie hasła do sieci wi-fi na iPhonie jest łatwe dzięki krokom, które podamy.
 2. Będziesz mógł zobaczyć hasła zapisane dla każdej sieci wi-fi zarejestrowanej na urządzeniu mobilnym Apple.

Nie musisz już zastanawiać się, gdzie przechowywane są hasła do sieci wi-fi w telefonie iPhone. Przygotowaliśmy przewodnik, w którym możesz uzyskać te informacje do wykorzystania na innym urządzeniu, które konfigurujesz. Jeśli nawet chcesz je gdzieś zapisać, możesz uzyskać dostęp do tych zapisanych haseł na urządzeniu z systemem iOS.

Dlaczego muszę mieć dostęp do haseł sieci wifi zapisanych na moim iPhonie lub iPadzie? (System iOS)

Dostęp do zapisanych haseł WI-FI na iPhonie daje całkiem sporo korzyści. Jeśli konfigurujesz nowego iPhone'a lub potrzebujesz znaleźć hasło do wi-fi, dostęp będzie łatwy. iOS przechowuje hasła, których używałeś, wraz z nazwą sieci, dzięki czemu możesz śledzić tego rodzaju informacje.

W poprzednich wersjach tego systemu operacyjnego dostęp do tego rodzaju informacji był bardzo trudny. Jednak dzięki aktualizacjom możliwe jest dotarcie do tego punktu w zaledwie kilku krokach. Jeśli więc nie pamiętasz hasła, czyli kombinacji cyfr i liter, które sobie ustawiłeś i chcesz sprawdzić je w swoim iPhonie, to koniecznie sprawdź to rozwiązanie.

Ważne jest, aby wyjaśnić, że nie ma znaczenia, czy jesteś podłączony, czy nie do sieci, dla której chcesz poznać hasło. Dzięki krokom, które podamy, będziesz mógł uzyskać dostęp do tych informacji i wykorzystać te dane w dowolny sposób.

Jak sprawdzić hasło do wi-fi na iPhonie, z którym jesteś obecnie połączony (ios 16 lub nowszy)

Poniższe kroki dotyczą urządzeń mobilnych z systemem iOS 16 lub nowszym. Dlatego zawsze należy o tym pamiętać przed rozpoczęciem procesu. Po ich wykonaniu będziesz mógł zobaczyć hasło Wi-Fi, z którym jesteś obecnie połączony. Wykonaj każdy z tych kroków, jeśli szukasz sposobu na znalezienie hasła:

 1. Przejdź do aplikacji Ustawienia na iPhonie.
 2. W menu musisz kliknąć Wi-Fi, aby uzyskać do niego dostęp.
 3. Gdy zobaczysz nazwę sieci, z której korzystasz, wybierz ją, aby uzyskać dostęp do informacji.
 4. W ustawieniach sieci poszukaj opcji Hasło i wybierz ją.
 5. Opcja odblokuje się i będziesz mógł zobaczyć hasło za pomocą Face ID lub Touch ID, a nawet hasła uwierzytelniającego iPhone'a.

UWAGA: W tej sekcji można dotknąć pola hasła, aby je skopiować, dzięki czemu można je udostępnić lub wkleić w dowolnym miejscu. Prosty proces, aby znaleźć hasło do sieci WIFI, z którą jesteś połączony w domu, pracy lub gdziekolwiek indziej.

Jak znaleźć hasła WI-FI zapisane na urządzeniu z systemem iOS (lista wcześniej połączonych sieci)?

Prawdopodobnie szukasz haseł do starych sieci wi-fi na telefonie, z którymi łączyłeś się w przeszłości. Możesz łatwo wykonać ten proces na dowolnym urządzeniu z systemem iOS 16 lub nowszym. Przeprowadzimy Cię przez kolejne kroki, abyś mógł szybko i łatwo znaleźć sieć, której szukasz.

 1. Przejdź do aplikacji Ustawienia na swoim iPhonie.
 2. Na liście opcji musisz poszukać Wi-Fi i stuknąć tę opcję, aby uzyskać do niej dostęp.
 3. Spójrz w prawy górny róg, aby zobaczyć zapisane sieci z opcją Edytuj.
 4. Zobaczysz listę zapisanych sieci, znajdź sieć, której hasło chcesz poznać i dotknij ikony informacji (i wewnątrz okręgu).
 5. Po otwarciu informacji o tej sieci wifi będzie można dotknąć przycisku hasła, aby je wyświetlić.
 6. Możesz dotknąć pola Hasło, aby wyświetlić i skopiować hasła, które chcesz udostępnić.

Jak sprawdzić hasło do wifi na swoim iPhonie? Funkcja sprawdzania zapisanych haseł wi-fi na iPhonie - wnioski osobiste

Teraz wiesz, jak łatwo sprawdzić hasła wifi przechowywane na urządzeniu mobilnym z systemem iOS. Jest to kilka prostych procesów, aby uzyskać dostęp do tych informacji bez żadnych problemów. Jeden z nich ma na celu znalezienie hasła sieci, z którą jesteś połączony. Drugi dotyczy tylko tych sieci, które są już zapisane w iPhonie.
Jeśli nie wiedziałeś, jak wyświetlić zapisane hasła do wi-fi na iPhonie lub informacje o sieci na urządzeniu, to teraz już wiesz, że dostęp do nich jest naprawdę prosty. Ważne jest, aby pamiętać, że te kroki dotyczą tylko telefonów z systemem iOS 16 lub nowszym. Na urządzeniach ze starszymi systemami podane przez nas kroki nie będą tak skuteczne.