Czasami odbieramy połączenia telefoniczne w hałaśliwym otoczeniu, które uniemożliwia nam normalną komunikację z naszym rozmówcą. Aby rozwiązać tego typu sytuacje, Apple wprowadziło w iPhonie opcję o nazwie Izolacja głosu. Izolacja głosu w iPhonie filtruje dźwięk odbierany przez mikrofon urządzenia z systemem iOS, dzięki czemu nasz głos jest lepiej słyszalny.

Kluczowe punkty:

 1. Hałas otoczenia podczas rozmów telefonicznych może stanowić problem, ponieważ nie będziesz dobrze słyszany.
 2. iPhone posiada funkcję Izolacji głosu podczas rozmów telefonicznych.
 3. Domyślnie funkcja izolacji głosu jest wyłączona, dlatego należy ją włączyć podczas połączenia.

Warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach połączenia są często wykonywane przez słuchawki i szczerze mówiąc, jakość ich mikrofonów nie jest najlepsza. Dzięki temu korzystanie z izolacji głosu Apple w przypadku połączeń na iPhonie wykonywanych za pomocą zestawu słuchawkowego podłączonego do Twojego urządzenia jest jeszcze wygodniejsze.

Nie przedłużając, przejdźmy do wyjaśnienia, czym jest izolacja głosu Apple w iPhonie i jak ją aktywować na iPhonie lub iPadzie:

Co to jest izolacja głosu w iPhonie?

Włączenie izolacji głosu w połączeniach na iPhonie nada priorytet Twojemu głosowi nad resztą dźwięków wokół Ciebie. Zasadniczo zablokuje niepotrzebne dźwięki z otoczenia, dzięki czemu głos będzie znacznie wyraźniejszy i czystszy. Poprawia to jakość głosu podczas połączeń telefonicznych.

Funkcja izolacji głosu w iPhonie została po raz pierwszy wprowadzona w aktualizacji iOS 15, ale można ją było zastosować tylko do połączeń wideo Facetime. Jednak aktualizacja iOS 16.4 w końcu wprowadziła możliwość zastosowania filtra izolacji głosu do standardowych połączeń telefonicznych. Jeśli chodzi o obsługiwane urządzenia, funkcja jest dostępna dla iPhone'a XS/XR lub nowszych modeli.

Izolacja głosu działa podczas korzystania z wbudowanego mikrofonu lub zestawu słuchawkowego (zarówno przewodowego, jak i bezprzewodowego). Ponadto Izolacja głosu obsługuje również aplikacje innych firm z funkcjami połączeń głosowych, takie jak WhatsApp, Telegram, Instagram, Slack, Microsoft Teams itp.

Oto jak aktywować i używać izolacji głosu w iPhonie:

Jak aktywować izolację głosu podczas połączeń w iPhonie.

W tej sekcji wyjaśniamy, jak włączyć izolację głosu i poprawić jakość dźwięku podczas rozmów telefonicznych lub rozmów Facetime.

 1. Wykonaj lub odbierz połączenie głosowe.
 2. Po rozpoczęciu połączenia przesuń palcem w dół prawy górny róg ekranu, aby otworzyć Centrum sterowania.
 3. W centrum sterowania kliknij pomarańczową ikonę mikrofonu.
 4. Spowoduje to wyświetlenie różnych dostępnych opcji, spośród których musimy wybrać: Izolacja głosu
 5. Od tego momentu dźwięk przechwytywany przez mikrofon Twojego iPhone'a będzie filtrowany, eliminując szumy tła i udostępniając tylko Twój głos.

Twój rozmówca z pewnością zauważy poprawę jakości dźwięku.

Po przejściu do ustawień znajdziesz dwie inne opcje: Zwykły (domyślny) i Szerokie spektrum. Czym są te 2 opcje?

Różnice między dźwiękiem zwykłym, izolacją głosu i szerokim spektrum na iPhonie

Te 3 opcje to nic innego jak 3 tryby mikrofonu, które oferuje Twój iPhone podczas połączeń:

Zwykły, izolacja głosu i szerokie spektrum

 • Tryb zwykły jest domyślnym ustawieniem dla wszystkich połączeń wykonywanych z iPhone'a. Ustawienie to nie wpływa na jakość połączeń telefonicznych. Osoba, z którą rozmawiasz, będzie mogła słyszeć zarówno Twój głos, jak i wszystkie dźwięki i hałasy wokół Ciebie.
 • Tryb Dźwięk w tle (Szerokie spektrum): Tryb ten przechwytuje „szeroki” zakres dźwięków podczas rozmowy telefonicznej. Oznacza to, że dźwięki w tle nie są eliminowane. Tryb ten jest idealny w przypadku, gdy podczas rozmowy telefonicznej ma być słyszalna muzyka w tle. Jest on również przydatny w sytuacji, gdy połączenie jest prowadzone przez zestaw głośnomówiący z kilkoma osobami w tym samym pomieszczeniu i można rozmawiać w tym samym czasie podczas połączenia.

Często zadawane pytania dotyczące izolacji głosu w iPhonie

 • Dlaczego tryb dźwięku tła (szerokie spektrum) jest wyświetlany jako niedostępny na iPhonie?

Niestety tryb Dźwięk w tle nie jest dostępny w przypadku połączeń telefonicznych prowadzonych przez Internet.

 • Czy tryb dźwięku tła (szerokie spektrum) jest zgodny z aplikacjami innych firm na iPhonie?

Tak, tryb dźwięku w tle jest obsługiwany przez kilka aplikacji innych firm na iPhonie.

 • Nie mogę aktywować izolacji głosu na iPhonie. Czy istnieje rozwiązanie?

Uruchom ponownie iPhone'a lub iPada i spróbuj aktywować go ponownie. Sprawdź także, czy aplikacja, za pośrednictwem której wykonujesz połączenie telefoniczne, obsługuje izolację głosu.

Zmniejsz hałas w tle podczas rozmów telefonicznych w iPhonie

Dzięki temu samouczkowi wiesz już, jak aktywować izolację głosu podczas rozmowy telefonicznej na swoim iPhonie. Trwale popraw jakość rozmów telefonicznych, zwłaszcza gdy prowadzisz rozmowy w hałaśliwym otoczeniu, np. w pracy lub na imprezach muzycznych.

Na Download.net.pl sprawdziliśmy różne tryby mikrofonu, które Apple udostępnia właścicielom iPhone'a i iPada w celu poprawy głosu podczas rozmów telefonicznych poprzez blokowanie szumów otoczenia.