MyPublicWiFi Download

MyPublicWiFi to darmowy program, za pomocą którego możemy zmienić nasz komputer w bezprzewodowy access point / router. Każda osoba, która znajduje się w pobliżu, może podłączyć się do naszej wirtualnej sieci i korzystać z Internetu za pomocą udostępnianego przez nasz komputer łącza internetowego.

Program jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy utworzyć tymczasowo access point w hotelu, na spotkaniu biznesowym bądź do domowych zastosowań. Możemy także w ten sposób poszerzyć zakres naszej sieci WiFi. Aplikacja jest niewielka, ale jak na swoje rozmiary to posiada wiele przydatnych funkcji, dzięki którym możemy zablokować dostęp podłączonym komputerom do niektórych usług (np. do programów typu peer-to-peer) czy też śledzić listę stron odwiedzonych przy użyciu naszego wirtualnego Hotspota.

Interfejs aplikacji jest prosty i przyjemny – wszystkie funkcje zamknięte zostały w obrębie niewielkiego okna podzielonego na trzy zakładki. Aby utworzyć własnego Hotspota, wystarczy wypełnić kilka prostych pól, takich jak nazwa sieci, hasło dostępu (min. 8 znaków) oraz określić, czy chcemy udostępniać nasze połączenie internetowe. Użytkownik może użyć dowolnej nazwy, należy jednak pamiętać, że nazwa SSID będzie widoczna dla innych użytkowników. Po utworzeniu Hotspota, pozostali użytkownicy mogą rozpocząć łączenie się z naszym punktem dostępowym poprzez wyszukanie nazwy SSID na liście dostępnych sieci bezprzewodowych.

Zakładka Clients pozwala na sprawdzenie listy aktualnie podłączonych urządzeń do naszego wirtualnego punktu dostępowego. Program wyświetli adres IP, nazwę urządzenia oraz adres MAC karty sieciowej. W dowolnej chwili możemy ustawić odpowiednie zabezpieczenia poprzez uruchomienie firewalla w zakładce Management.