Advanced IP Scanner Download

Advanced IP Scanner to darmowy, szybki i dość prosty w obsłudze program, który skanuje sieć lokalną podając wszystkie informacje o aktywnych i aktualnie podłączonych komputerach. Program udostępnia między innymi nazwę aktywnego komputera oraz grupy roboczej, jak również dane o adresie MAC.

Jedną z funkcji aplikacji Advanced IP Scanner jest możliwość wyłączenie lub zrestartowania wybranej maszyny po zalogowaniu się i określeniu czasu, po którym dana czynność ma zostać wykonana. Co ciekawe, wszystkie zdalne operacje mogą być wykonanie nie tylko dla każdego komputera z osobna, ale również dla całej grupy maszyn – to znacznie ułatwia i przyspiesza pracę na przykład w firmowej lub domowej sieci.

Program jest bardzo skuteczny i sprawny – szybkość działania zawdzięcza przede wszystkim technice wielowątkowej i skanowaniu symultanicznego adresów z sieci klas B i C. Aby skorzystać z programu, wystarczy zainstalować Advanced IP Scanner na komputerze hostującym router WiFi. Prosty i czysty wizualnie interfejs oraz duży, zielony przycisk „Scan” – nawet początkujący użytkownik skorzysta z wszystkich oferowanych przez aplikację funkcji i możliwości.