Istnieje coraz mniej różnic w funkcjonalności pomiędzy mobilnymi systemami operacyjnymi Android i iPhone iOS. Warto jednak zauważyć, że są drobne szczegóły, które je odróżniają, takie jak możliwość zamknięcia wszystkich otwartych aplikacji na urządzeniu. Jednak iOS na iPhone'a znacznie się poprawił i pozwala teraz na zamknięcie wielu otwartych aplikacji w tym samym czasie.

Wszyscy wiemy, że aplikacje mają możliwość działania w tle, na przykład, gdy pozostawiamy je otwarte na naszym iPhonie podczas korzystania z innej aplikacji lub naszego urządzenia z systemem iOS. Jednak utrzymywanie otwartych aplikacji w tle może nie tylko zużywać dane, ale także zmniejszać wydajność iPhone'a, a także rozładowywać baterię.

Dlatego też zamykanie otwartych aplikacji na iPhonie jest wysoce zalecane. Niedogodnością, z którą boryka się wielu użytkowników, jest konieczność zamykania każdej aplikacji po kolei, ponieważ w przypadku wielu otwartych aplikacji czas potrzebny na ich zamknięcie może zająć trochę czasu. To sprawia, że wielu użytkowników zastanawia się, czy można zamknąć wszystkie otwarte aplikacje na iPhonie jednocześnie?

Apple nigdy nie pozwalało na jednoczesne zamykanie wszystkich otwartych aplikacji na iPhonie, na co Android pozwala od lat. Do tej pory oznaczało to, że użytkownicy iPhone'a musieli zamykać każdą otwartą aplikację osobno.

Na szczęście iOS pozwala teraz zamknąć wiele aplikacji jednocześnie na iPhonie bez konieczności robienia tego jeden po drugim. Zaskoczeniem jest to, że funkcja ta nie jest nowa, istnieje już od jakiegoś czasu, ale niewiele osób o niej wie.

Oto jak zamknąć wiele otwartych aplikacji na iPhonie z systemem iOS w tym samym czasie:

Jak zamknąć kilka aplikacji na iPhonie jednocześnie.

1. Przesuń palcem w górę na ekranie głównym swojego iPhone'a.

2. Spowoduje to otwarcie selektora otwartych aplikacji.

3. Teraz przesuń w górę tyle otwartych aplikacji, ile palców zmieści się na ekranie.

Na przykład: jeśli masz otwarte 4 aplikacje, użyj czterech palców dłoni, aby przewinąć wszystkie 4 aplikacje jednocześnie w górę.

4. Gdy tylko przesuniesz te aplikacje w górę i oderwiesz palce od ekranu, zostaną one zamknięte.

Dlatego możesz zamknąć wszystkie otwarte aplikacje na swoim iPhonie, jeśli ich liczba jest równa liczbie palców, którymi możesz przesunąć w górę.

Jeśli masz otwartych wiele aplikacji, pojedynczy gest zamknięcia może nie wystarczyć i możesz potrzebować więcej.