Opiekun Dziecka w Internecie Download

Opiekun Dziecka w Internecie to niezbędne narzędzie każdego rodzica, który chce kontrolować witryny oglądane przez swoje pociechy w Internecie. Aplikacja pozwala na ograniczenie dostępu do Internetu na wiele różnych sposobów, dzięki czemu będzie przydatnym narzędziem bez względu na to, ile dziecko ma lat.

Program jest bardzo łatwy w obsłudze, podczas pierwszego uruchomienia mamy do wyboru dwa tryby, w których można pracować. Tryb uproszczony pozwala zapoznać się z programem osobom, które nie mają doświadczenia w obsłudze wielu aplikacji. Z kolei tryb zaawansowany pozwala na ręczne i samodzielne dostosowanie każdej jednej funkcji. Poza trybami, użytkownik ma do dyspozycji również pomoc tzw. Czarodzieja (z ang. Wizard), który zawsze służy radą jeżeli nie wiemy, jak uzyskać konkretny efekt.

Pierwszą rzeczą, która należy zrobić, jest dodanie zakładki z informacjami o naszym dziecku. Takich zakładek możemy dodać wiele, a każdą z nich inaczej skonfigurować. Kreator dodawania umożliwia ustawienie, jakie elementy będą blokowane lub ograniczane. Mamy tu do wyboru treści podzielone na kategorie tematyczne, takie jak pornografia, sekty, przemoc, narkotyki, serwery proxy, czaty lub nawet komunikatory. Ciekawą funkcją jest możliwość wysyłania tygodniowego raportu z aktywności dziecka na adres e-mail rodzica. To bardzo użyteczna funkcja, gdy programu używamy np. ze względu na wyjazd biznesowy, a wciąż chcemy mieć wgląd w to, co dziecko robi w domu.

Bardziej zaawansowani technicznie rodzice mogą skorzystać z funkcji blokowania konkretnych portów - uniemożliwi to dzieciom dostęp np. do wszystkich programów pocztowych lub serwerów FTP (na wypadek, gdy martwimy się, że nasza pociecha może nam się przypadkiem połączyć z serwerem i wyrządzić szkody na stronie internetowej). Możliwe jest również całkowite wyłączenie funkcji pobierania plików exe oraz multimedialnych (doc, mp3, mpg itp.).

Najprostszą i najbardziej przydatną funkcją okaże się z pewnością ograniczenie czasowe. Każdemu dziecku z osobna możemy ustawić ograniczenie czasowe na korzystanie z internetu, jak również zabronić dostęp o określonych porach wybranych dni.

Program na bieżąco zbiera informacje o otwieranych przez dziecko stronach, a nawet tworzy raport odwiedzanych stron oraz ich zrzuty ekranowe. Pozwala to rodzicowi na zweryfikowanie działania programu i podejrzenie stron, które dziecko przeglądało pod nieobecność opiekuna.