App Store to oficjalny sklep Apple, z którego możemy kupować, pobierać i instalować aplikacje dla naszego iPhone'a w całkowicie bezpieczny sposób. Ponadto App Store zapisuje historię pobrań aplikacji, dzięki czemu zawsze można ją przejrzeć, aby dowiedzieć się, jakie aplikacje zostały zainstalowane na Twoim iPhonie i które zostały już z niego usunięte. Warto wiedzieć, że aplikacje, które zostały kiedyś zainstalowane na iPhonie ze sklepu App Store, nie będą wymagały potwierdzenia, aby zostać ponownie zainstalowane na urządzeniu, co może powodować konflikt z kontrolą rodzicielską.

Za każdym razem, gdy instalujemy aplikację na naszym iPhonie za pośrednictwem App Store, użytkownik musi potwierdzić pobranie i instalację tej aplikacji za pomocą Face ID, Touch ID lub hasła. Może to być wykorzystywane jako kontrola rodzicielska przez opiekunów, którzy nie chcą, aby ich dzieci instalowały jakąkolwiek aplikację z oficjalnego sklepu, a tym samym sposób na monitorowanie, które z nich mogą pobrać, a których nie.

Ma to jednak pewną lukę. W przypadku, gdy w kiedyś zainstalowaliśmy aplikację na iPhonie i usunęliśmy ją z niego z jakiegokolwiek powodu; na przykład nie była odpowiednia dla naszych dzieci, to ta aplikacja może zostać ponownie zainstalowana bez potwierdzania pobierania. Dzieje się tak, ponieważ Apple przyjmuje, że jeśli zweryfikowałeś pobieranie w przeszłości, to nie ma potrzeby ponownej weryfikacji, gdy chcesz po raz kolejny zainstalować tę samą aplikację.

Wszystko to za sprawą historii zakupów w App Store, który odpowiada za rejestrowanie wszystkich pobrań (zarówno płatnych, jak i bezpłatnych) aplikacji, które wykonujemy na naszym iPhonie. W ten sposób oficjalny sklep Apple wie, które aplikacje zostały już pobrane i dlatego zwalnia ponowne pobieranie aplikacji z obowiązku uzyskania zgody na rozpoczęcie tego procesu. Dlatego w takich przypadkach, jeśli chcesz otrzymać potwierdzenie pobrania aplikacji, które były wcześniej zainstalowane na Twoim iPhonie, musisz ukryć pobieranie w historii zakupów w App Store.

Dlatego w tym poradniku pokazujemy, jak zmusić App Store do żądania potwierdzenia podczas pobierania aplikacji, które były już wcześniej zainstalowane na Twoim iPhonie:

Jak sprawić, aby iPhone App Store poprosił o potwierdzenie podczas ponownego pobierania aplikacji, która była już uprzednio zainstalowana.

1. Otwórz App Store na swoim iPhonie.

2. Po otwarciu stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu sekcji Dziś.

3. Na nowym ekranie będziesz musiał wybrać: Kupione

4. Zostanie wyświetlona pełna lista aplikacji, które zostały pobrane i zainstalowane co najmniej raz, przy użyciu tego samego identyfikatora Apple ID, którego używasz na swoim iPhonie.

5. Znajdź aplikację, której weryfikacji chcesz ponownie zażądać, na wypadek, gdybyś miała zostać kolejny raz zainstalowana.

6. Przeciągnij aplikację z listy od prawej do lewej strony.

7. Spowoduje to wyświetlenie opcji, którą należy wybrać: Ukryj

8. Gdy tylko naciśniesz opcję, zobaczysz, jak aplikacja znika z listy zakupów App Store.

Od teraz, jeśli spróbujesz ponownie pobrać tę ukrytą aplikację, App Store poprosi Cię o potwierdzenie pobrania za pomocą hasła, Face ID lub Touch ID.