Game Protector Download

Game Protector to darmowy program, który umożliwia zablokowanie dostępu do gry hasłem. Mechanizm programu jest bardzo prosty - najpierw należy wskazać plik służący do uruchomienia danej gry (plik EXE), a następnie wprowadzić hasło i dodatkowe opcje. Game Protector modyfikuje plik EXE i za każdym razem, gdy ktoś będzie próbował uruchomić grę, system poprosi o podanie hasła dostępowego. Opcja ta działa nawet wtedy, gdy ktoś przekopiuje gry na inny komputer.

Blokowanie hasłem jest bardzo proste. Po uruchomieniu programu należy wskazać plik EXE gry, która ma zostać zablokowana. Następnie należy podać dwukrotnie hasło blokady. Opcjonalnie użytkownik może zmienić ikonę i nazwę pliku EXE, aby nie tylko zablokować dostęp do gry, ale także ją ukryć. Warto także pamiętać o zaznaczeniu opcji "Create backup", która stworzy kopię zapasową pliku EXE. Dzięki niej możemy odzyskać dostęp do gry jeśli zapomnimy hasła.

Game Protector to świetne narzędzie zarówno dla rodziców chcących zablokować dostęp do gier hasłem na komputerze dziecka, jak również dla samych graczy, którzy współdzielą komputer z innymi osobami. Jeśli nie chcemy, aby ktoś pod naszą nieobecność grał w nasze gry, to wystarczy je zablokować hasłem.