NetBalancer Download

NetBalancer to aplikacja, która pozwala w prosty sposób monitorować aplikacje, które korzystają z naszego łącza i pobierają bądź wysyłają dane. Za pomocą NetBalancera możemy zidentyfikować aplikacje, które zapychają nasze łącze, a także stworzyć limity pobierania i wysyłania, które możemy nałożyć na wybrane programy.

Po uruchomieniu, NetBalancer wyświetla listę wszystkich procesów uruchomionych w systemie. Dla każdego procesu wyświetlane jest aktualne wykorzystanie łącza, czyli prędkość pobierania oraz wysyłania. NetBalancer pozwala na ograniczenie transferu dowolnej aplikacji - aby to zrobić, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybraną pozycję, a następnie z zakładki "Pobieranie" lub "Wysyłanie" wybrać odpowiednią opcję ograniczającą transfer.

W programie istnieją dwa typy limitów, które użytkownik może nałożyć na wybrane programy - priorytetowe oraz stałe. Limit stały pozwala na sztywno określić prędkość w KB/s z jaką aplikacja może maksymalnie wysyłać lub pobierać dane. Priorytety z kolei nie wprowadzają sztywnych zasad - zamiast tego starają się w pełni wykorzystać potencjał łącza i automatycznie rozdzielić dostępny transfer w taki sposób, aby np. jednoczesne ściąganie plików i słuchanie radia internetowego było możliwe bez zacięć.

NetBalancer posiada także sporo innych funkcji dodatkowych. Reguły mogą być tworzone w oparciu o dodatkowe kryteria, takie jak ilość pobranych danych bądź ramy czasowe. Możemy także generować wykresy ruchu sieciowego z wybranych aplikacji, a nawet zdalnie sterować limitami dzięki funkcji synchronizacji i panelowi online dostępnym w przeglądarce.