Nero DiscSpeed Download

Nero DiscSpeed to bezpłatne narzędzie diagnostyczne, któe testuje napęd CD/DVD-ROM i podaje szereg przydatnych wyników. Aplikacja wcześniej była znana pod nazwą Nero CD-DVD Speed. Program poinformuje użytkownika o szybkości odczytu danych z płyty, czasach dostępu / przeszukiwania, rozpędzania oraz hamowania, jak również o wielu innych informacjach. To idealne narzędzie dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej o napędach zainstalowanych w komputerze.

Wyniki testów wyświetlane są w formie graficznej, co pozwala w łatwy i przyjemny sposób je przeanalizować. Rezultaty możemy również łatwo zapisywać i odczytywać dzięki wbudowanej funkcji importowania oraz eksportowania. Dokładność i wiarygodność wyników są na najwyższym poziomie, a program używany jest przez wiele firm z tej dziedziny technologii. Wszystkie testy mogą być dostosowane do wymagań użytkownika za pomocą opcji. Ustawienia umożliwiają dopasowanie takich opcji, jak tryb zapisu, wybór rodzaju płyty (dane / audio) czy też prędkość zapisu bądź odczytu.

Program potrafi wykonywać nie tylko diagnostykę samego napędu, ale również sprawdzić poprawność jakości danych wypalonych na płytach CD oraz DVD. Funkcja ScanDisc przeskanuje dany nośnik oraz wykona test powierzchni. Postęp testu możemy śledzić na bieżąco poprzez ogromną szachownicę. Zielone kratki wyświetlą poprawne sektory, natomiast żółte i czerwone odpowiedzialne są za miejsca uszkodzone oraz niemożliwe do odczytania.

Nero DiscSpeed umożliwia też wykonywania bardziej zaawansowanych testów DAE, do których wymagana jest specjalna płyta. Dysk testowy DAE możemy wykonać z poziomu programu bezpośrednio wypalając go na płycie. Program umożliwia również wykonywanie tzw. testu przepalania, czyli sprawdzania możliwości nagrywarki pod kątem nagrywania większej ilości danych, niż producent nośnika pierwotnie przewidział.

Dodakowo, za pomocą Nero DiscSpeed możemy wykasować zawartość płyt wielokrotnego zapisu.