USB Flash Drive Tester Download

USB Flash Drive Tester to przydatne narzędzie do skanowania pamięci przenośnej typu flash w poszukiwaniu błędów. Program świetnie się nadaje do testowania pendrive’ów bądź kart pamięci np. z aparatów cyfrowych czy też smartfonów. Możemy testować pamięci pod kątem odczytywania lub zapisywania danych, a także zapisywać raport ze skanu do plików tekstowych.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Aby rozpocząć proces skanowania wystarczy podłączyć pamięć do komputera, a następnie uruchomić aplikację. Po chwili program wykryje naszą pamięć i da nam możliwość wybrania jej z rozwijanej listy. Kolejnym krokiem jest wybranie rodzaju testu, który chcemy przeprowadzić. Do dyspozycji oddano tryby Read (odczytywanie danych), Write (zapisywanie danych) oraz najdłuższy Read, Write and Compare (odczytywanie, zapisywanie i porównanie).

Jeśli chcemy zapisać raport z przeprowadzonego skanowania to wystarczy, że zaznaczymy opcję “Write log file” i wybierzemy folder, do którego chcemy zapisać plik LOG. Po ustawieniu wszystkich opcji i kliknięciu w przycisk “Start test” aplikacja rozpocznie skanowanie. W dolnej części ekranu możemy na bieżąco śledzić proces testowania przy pomocy paska postępu. Zielone bloki na pasku oznaczają brak błędów, natomiast żółte i czerwone świadczą o błędach.

USB Flash Drive Tester to bardzo poręczne narzędzie, dzięki któremu możemy przetestować poprawność naszych przenośnych pamięci jak również przeskanować je pod kątem wykrycia podawania niepoprawnej ilości pojemności, co ma często miejsce w przypadku tanich podróbek.