CrystalDiskInfo Download

CrystalDiskInfo to program do monitorowania pracy dysków twardych zainstalowanych w komputerze. Narzędzie dostarcza szczegółowych informacji na ich temat wykorzystując technologię S.M.A.R.T.

Program CrystalDiskInfo analizując wszystkie parametry pracy dysków ocenia jego kondycję w czasie rzeczywistym. Program jest w stanie ostrzec użytkownika, jeśli wyczuje, że z dyskiem dzieje się coś złego. W takim wypadku użytkownik może stworzyć kopię bezpieczeństwa zapisanych na feralnym dysku danych.

Oprócz tego program wyświetla wiele informacji na temat każdego dysku w komputerze – wersja oprogramowania, tryb transferu, interfejs, numer seryjny, temperatura, pojemność, ilość partycji, wielkość bufora, ilość włączeń dysku i czas jego pracy etc. Oprócz tego program sprawdza między innymi częstotliwość pojawiania się błędów, czas potrzebny do uruchomienia dysku, ilość cykli start/stop itp. Interfejs programu jest bardzo czytelny, zaś dostępność języka polskiego sprawia, że nawet początkujący użytkownik poradzi sobie z obsługą programu CrystalDiskInfo.