Nero Kwik Media Download

Nero Kwik Media to darmowy zestaw narzędzi firmy Nero służący do zarządzania zawartością multimedialną, taką jak zdjęcia, obrazki, piosenki czy filmy. Za pomocą programu możemy wypalać tylko te materiały, które zostały wcześniej zaimportowane do biblioteki multimediów.

Aplikacja sprawdza się znakomicie w przypadku, gdy posiadamy duże, nieuporządkowane zbiory zdjęć. Za pomocą przyjaznego interfejsu (również w języku polskim) możemy bez problemu odnaleźć wszystkie materiały na dysku. Po uruchomieniu programu, Nero Kwik Media przeszuka poszczególne biblioteki lub cały dysk (w zależności od woli użytkownika) w poszukiwaniu multimediów. Wszystkie odnalezione pliki zostaną odpowiednio posegregowane, a użytkownik może je przeglądać za pomocą wbudowanej w program przeglądarki.

Warto zwrócić uwagę na funkcję rozpoznawania twarzy. Program automatycznie przeszuka wszystkie zdjęcia w poszukiwaniu postaci ludzkich, a następnie utworzy siatkę wszystkich znalezionych twarzy. Następnie możemy do każdej twarzy przypisać imię, nazwisko lub pseudonim osoby i tworzyć zbiory dla poszczególnych osób. Każdy zbiór może mieć dodatkowo dodane tagi (chociażby takie same, jak imię i nazwisko), po których można wyszukiwać zdjęcia, na których znajdują się dane osoby. Przy odrobinie konsekwencji w użytkowaniu programu, użytkownik może stworzyć naprawdę udane albumy z prawdziwego zdarzenia.

Ze wszystkich materiałów znajdujących się w Nero Kwik Media możemy utworzyć pokazy slajdów bądź filmy, które z kolei wypalimy na płycie CD/DVD, a następnie obejrzymy na ekranie telewizora. Do obrazków można dodawać efekty specjalne bądź usuwać niepotrzebne fragmenty. Z zaimportowanych piosenek stworzymy składanki ulubionych utworów i wypalimy w formacie Audio CD.

Aplikacja posiada też Market, w którym znajdziemy szereg aplikacji rozszerzających działanie Nero Kwik Media. Są tu zarówno aplikacje płatne jak i bezpłatne. Dostęp do sklepu otrzymamy po bezpłatnej rejestracji w usłudze Nero. Na uwagę zasługuje rozszerzenie Nero Kwik Home Streaming, dzięki któremu możliwe jest strumieniowanie zawartości bibliotek (filmy, muzyka) na inne urządzenia w obrębie sieci domowej. Pozwala to na oglądanie materiałów multimedialnych na telewizorze, konsolach XBOX 360 / PS3 oraz urządzeniach przenośnych bez potrzeby wcześniejszego wypalania płyty.