RarZilla Free Unrar Download

RarZilla Free Unrar to bezpłatne narzędzie, za pomocą którego rozpakujemy archiwa w formacie RAR. Program jest bardzo prosty w obsłudze, a jego zadaniem jest jedynie odczytywanie i rozpakowywanie plików - nie posiada on funkcji tworzenia nowych archiwów.

W celu rozpakowania pliku użytkownik może skorzystać z kilku metod. Najprostsza to wybranie pliku za pomocą funkcji Unrar w programie. Możemy także skorzystać z funkcji Extract rozwijając menu kontekstowe spakowanego archiwum. Istnieje również możliwość przeciągnięcia archiwum w okno programu, bądź przypisanie RarZilla Free Unrar jako domyślnego programu do otwierania archiwów RAR, dzięki czemu wystarczy podwójne kliknięcie w spakowany plik.

Program posiada kilka dodatkowych funkcji związanych z archiwami zabezpieczonymi hasłami. Użytkownik może ustawić domyślne hasło, którego program będzie używać w pierwszej kolejności gdy natrafi na plik chroniony hasłem. To przydatna funkcja w sytuacji, gdy dostajemy na bieżąco od znajomego lub współpracownika ważne pliki spakowane i zabezpieczone zawsze tym samym hasłem - nie musimy dzięki temu wpisywać hasła za każdym razem. Jeżeli w obrębie znajomych korzystamy z kilku różnych haseł, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić listę najczęściej używanych haseł. Program podczas rozpakowywania będzie po kolei próbował wszystkie pozycje na liście tak długo, aż trafi na prawidłowe hasło do archiwum.