EaseUS Disk Copy Home Edition Download

EaseUS Disk Copy Home Edition to darmowy program, za pomocą którego sklonujemy partycję lub skopiujemy cały dysk twardy. Oprócz tego program pozwala stworzyć bootowalną płytę CD, DVD lub pamięć USB, na którą można nagrać obraz ISO lub kopię zainstalowanego systemu Windows. Program jest w wersji portable, dzięki czemu działa bez konieczności instalacji na dysku twardym.

Interfejs programu jest bardzo prosty i posiada trzy główne opcje tworzenia napędu bootowalnego. Po włożeniu na przykład czystej płyty DVD do napędu, EaseUS Disk Copy Home Edition automatycznie ją rozpozna i za pomocą wbudowanego narzędzia nagrywania stworzy bootowalną płytę. Za jej pomocą możemy np. zainstalować skopiowany na płytę system operacyjny w przypadku nagłej awarii komputera.

Program EaseUS Disk Copy Home Edition pozwala na zgranie całej partycji sektor po sektorze – użytkownik prowadzony jest przez cały proces za pomocą kreatora. Aplikacja radzi sobie z dyskami pracującymi na interfejsie IDE, SATAI, SATAII, SCSI, Firewire(IEEE1394) oraz USB.