PDFill Free PDF Tools Download

PDFill PDF Tools Free to w pełni bezpłatne (również do komercyjnych zastosowań) narzędzie, dzięki któremu wykonamy najczęstsze operacje na dokumentach w formacie PDF. Aplikacja pozwala dzielić i łączyć całe pliki jak również zmieniać zawartość dokumentów poprzez zmianę kolejności stron (lub ich usuwanie) czy też dodawanie własnych elementów, takich jak znaki wodne czy obrazki.

Po uruchomieniu programu PDFill PDF Tools Free naszym oczom ukaże się okno z listą operacji, które możemy wykonać. Poza wyżej wymienionymi, znajdziemy tu jeszcze obracanie i wycinanie elementów, konwertowanie stron do formatów graficznych czy też dodawanie informacji do nagłówków lub stopki. Wszystkie funkcje (a jest ich w sumie 15) ułożone są w postaci siatki przycisków wraz z opisem działania.

Wybranie pożądanej opcji spowoduje wyświetlenie odpowiedniego okna, w którym - w zależności od działania wybranej funkcji - musimy zazwyczaj wybrać plik PDF oraz określić szczegóły wykonywanej operacji. Program jest jednak prosty w obsłudze, a ilość dostępnych opcji odpowiednio ograniczona tak, aby dokonywanie zmian nie wiązało się ze żmudną konfiguracją.

Poza wykonywaniem najczęściej spotykanych funkcji, program umożliwia także tworzenie dokumentów PDF przy użyciu skanera (skanowanie metodą TWAIN lub WIA). Wraz z instalacją programu dodawana jest także wirtualna drukarka, która potrafi tworzyć pliki PDF z materiału do wydruku.