Decor8 Download

Decor8 to produkcja firmy StarDock, która słynie z wszelakich dodatków upiększających system. Tym razem twórcy postanowili zadbać o użytkowników dbających o estetykę Windowsa 8, którym domyślne opcje dostosowywania Menu Start nie wystarczają.

Przy pomocy Decor8 możemy ustawić dowolny plik graficzny jako tło ekranu startowego. Program posiada niewielką bibliotekę obrazków, które nadają się na tło, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać coś z własnej kolekcji. To, co jednak wyróżnia Decor8 spośród innych programów tego typu, to szerokie możliwości dostosowania wybranego obrazka. Za pomocą czterech suwaków użytkownik może ustawiać takie opcje, jak Fade (zanikanie), Blur (rozmycie), Color (nałożenie koloru w celu uzyskania ujednoliconego efektu), jak również Contrast. Pozwala to na dopasowanie tła do wybranej kolorystyki nawet wtedy, gdy obrazek posiada mnóstwo różnych ostrych kolorów, przez co normalnie nie nadawałby się na tapetę w tle.

Warto też wspomnieć o funkcji rotacji obrazków - w programie możemy wybrać dowolną ilość zdjęć i ustawić automatyczną zmianę o określonym czasie (np. co 30 minut). Pozwala to urozmaicić wyglądu ekranu startowego. Zaletą programu jest wsparcie zarówno dla ekranu startowego, jak również dla ekranu blokowania. Podobne operacje na obrazkach możemy wykonywać podczas wybierania zdjęcia na tło tzw. lock screena.

Miłym dodatkiem, który zwiększy użyteczność ekranu startowego, jest możliwość dodania minimalistycznego zegara w środkowej części ekranu. Ostatnią, lecz nie mniej ważną funkcją, niż poprzednie, jest możliwość zmiany liczby wierszy, w których ustawiane są kafelki na ekranie startowym.