MetroSidebar Download

MetroSidebar to darmowa aplikacja, która dodaje gadżety do pulpitu Windowsa 8. Aplikacja nie przywraca jednak gadżetów znanych ze starszych wersji systemu, ale dodaje całkowicie nowe widżety w postaci kafelków pasujących do wyglądu Windowsa 8. MetroSidebar tworzy na pulpicie użytkownika pasek boczny, do którego mogą zostać przypięte gadżety wyświetlające pogodę, budzik, zegar, galerię zdjęć czy też odnośniki do zasilania oraz innych często odwiedzanych miejsc w systemie.

Po zainstalowaniu utworzony zostanie pasek boczny po prawej stronie pulpitu. Aby dodawać nowe gadżety, należy kliknąć w ikonę z kołem zębatym w dolnej części paska. Nowe okno zawiera listę wszystkich dostępnych dodatków, które mogą zostać przypięte. Użytkownik może je przeglądać wraz z poglądem w oknie wyboru. Aby dodać widżet do paska, należy kliknąć w przycisk “+”.

Dla każdego kafelka może zostać zmieniony kolor tła oraz jego pozycja w pasku bocznym. Do paska można dodać dowolną ilość widżetów - jeśli zabraknie miejsca, to program utworzony kolejną stronę. Przełączanie się między stronami jest bardzo proste - wystarczy skorzystać z przycisków nawigacyjnych w dolnej części paska.