Memtest86 Download

Memtest86 to jeden z najlepszych programów na rynku do testowania i sprawdzania poprawności działania pamięci RAM w komputerze. Program jest bardzo łatwy w obsłudze, a jego skuteczność jest potwierdzona zarówno przez grono początkujących użytkowników jak i ekspertów, którzy używają Memtest86 do zastosowań profesjonalnych.

Program przeprowadza kilka testów z poziomu nośnika rozruchowego (można go nagrać na płytę, dyskietkę lub pamięć USB i uruchomić podczas włączania komputera) i lokalizuje nawet najbardziej ukryte problemy z pamięcią RAM. Kompleksowy skan sprawdza pamięć poprzez wykonanie przesunięcia danych, testy adresów itp. Posiada również kilka zaawansowanych funkcji pozwalających dostosować pracę programu, nie są one jednak wymagane do przeprowadzenia standardowego skanowania. Zaletą programu jest jego wsparcie ze strony producentów - aplikacja jest na bieżąco aktualizowana, by wspierać najnowsze komputery oraz modele kości pamięci.

Memtest86 działa ze wszystkimi systemami operacyjnymi, gdyż działa niezależnie od nich. Można zatem bez problemu uruchomić go na komputerze z zainstalowanym Windowsem, Linuksem, Makiem lub nawet bez zainstalowanego systemu. Program działa z wszystkimi typami pamięci, wspiera procesory 32-bitowe oraz 64-bitowe, a maksymalny rozmiar testowanej pamięci RAM wynosi aż 64GB.

Po ściągnieciu programu, na dysku zostanie utworzony obraz dla odpowiedniego rodzaju nośnika. W naszym serwisie możecie pobrać obraz do wypalenia na płycie CD oraz obrazy przeznaczone dla pendrive’ów oraz dyskietek floppy. Po umieszczeniu programu na odpowiednim nośniku danych, należy uruchomić ponownie komputer i ustawić rozruch z danego dysku / nośnika.