Game Booster Download

Game Booster to bezpłatny program stworzony z myślą o graczach, którzy chcą w pełni zoptymalizować swój system pod gry. Aplikacje umożliwia ustawienie poszczególnych funkcji systemu w taki sposób, aby komputer osiągnął jak największą wydajność w grach 3D. Poza funkcjami usprawnienia komputera, Game Booster udzieli nam przydatnych informacji dotyczących temperatury poszczególnych części w komputerze.

Uruchomienie gry z poziomu programu powoduje tymczasowe zatrzymanie niepotrzebnych usług i procesów działających w tle, dzięki czemu zwolni się więcej pamięci oraz zasobów systemowych, które mogą zostać wykorzystane przez dany tytuł.

Estetyczny, ciemny interfejs podzielony jest na trzy główne zakładki – GameBox, Diagnostyka oraz Narzędzia. Główna okno programu to GameBox, czyli miejsce, w którym dodamy skróty do gier uruchamianych przez Game Boostera. Zakładka z diagnostyką udzieli szczegółowych informacji o zainstalowanym sprzęcie, a narzędzia pozwolą na dokonanie dodatkowych optymalizacji systemu.

Program oferuje funkcję „Usprawnij”, która dodatkowo optymalizuje komputer, zmieniając wartości globalne w systemie i w rejestrze. Zmian tych można dokonać w dwóch trybach – automatycznym oraz manualnym. Ten pierwszy przeznaczony jest raczej dla początkujących użytkowników, podczas gdy tryb zaawansowany (tryb eksperta) pozwala na edytowanie wszystkich wartości mających ulec zmianie.

Przydatną funkcją jest również możliwość wyszukiwania zainstalowanych sterowników w komputerze, sprawdzenie ich aktualności oraz dokonanie ewentualnej aktualizacji. Aplikacja umożliwia również defragmentacje folderu z grami, co ma służyć przyspieszeniu wczytywania się gry oraz jej poszczególnych etapów.

Game Booster posiada funkcje monitorowania gier znajdujących się w bibliotece Steam, dzięki czemu bez problemu możemy używać go do optymalizowania tytułów zakupionych w tej usłudze. Zaawansowani użytkownicy mogą również skonfigurować własną listę uruchamianych lub zamykanych usług w odpowiedniej sekcji pliku konfiguracyjnego (dostęp z poziomu ustawień programu) oraz ustalić skróty klawiszowe, pozwalające na przełączanie się pomiędzy zwykłym trybem, a trybem gracza.