BootRacer Download

BootRacer to darmowy program, za pomocą którego możemy zmierzyć czas, jaki zajmuje naszemu komputerowi uruchomienie systemu. Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu - wystarczy kliknąć w jeden przycisk i BootRacer uruchomi komputer ponownie mierząc czas. Po uruchomieniu komputera otrzymamy dokładne statystyki.

Gdy aplikacja zmierzy już czas uruchamiania się naszego systemu, to użytkownik może przejrzeć bardziej szczegółowe informacje, takie jak np. czas uruchamiania poszczególnych partii systemu. Co przydatne, BootRacer nie liczy czasu spędzonego na ekranie logowania, dzięki czemu na finalny wynik nie wpływa nasza zdolność do szybkiego wpisywania hasła.

Aplikacja sama w sobie nie przyspiesza w żaden sposób procesu uruchamiania komputera, niemniej jednak świetnie się spisuje w roli narzędzia diagnostycznego. Użytkownik może wykonać wszystkie operacje potrzebne do przyspieszenia komputera (np. wyłączyć zbędne usługi i programy z autostartu, przeskanować komputer antywirusem itp.), a następnie zmierzyć ponownie czas uruchomienia, aby sprawdzić, czy system faktycznie został przyspieszony.