Faktury Express Download

Faktury Express 8 to program przeznaczony do prowadzenia pełnej dokumentacji handlowej firmy w jednym miejscu. Za pomocą tej aplikacji wystawimy dokumenty transakcyjne, takie jak zlecenie, rachunek, paragon, faktura VAT oraz faktury: unijne, uproszczone, zbiorcze, z przelewem, zakupowe, wewnętrzne, RR, zaliczkowe i eksportowe.

Ogromną zaletą programu jest prosty i czytelny interfejs, który pomaga w łatwym dostępie do wszystkich zaawansowanych funkcji. Ekran podzielony jest na odpowiednie zakładki, z których każda odpowiada za osobny rodzaj funkcji. Z kolei cały lewy panel jest niezmienny i służy jako pasek umożliwiający kontrolę dokumentów (import / eksport danych, drukowanie) oraz odnośniki do pobocznych funkcji, takich jak Terminarz czy Kalkulacje.

Za pomocą jednej instalacji możemy obsłużyć kilka firm. Zakładka „Sprzedawcy” pozwala zdefiniować dowolną ilość sprzedawców. Podczas dodawania, użytkownik ma możliwość ustawienia odpowiedniego sposobu numeracji dla danego sprzedawcy oraz loga, które będzie dodawane na fakturach. Można także skonfigurować wysyłanie faktur mailem bezpośrednio z programu Faktury Express.

Zakładka Towary pozwala na prowadzenie katalogu wszystkich oferowanych przez firmę usług i produktów. Towary możemy przydzielać do odpowiednich grup, co pozwala na łatwiejszą nawigację. Zaletą jest również wbudowany kreator kart gwarancyjnych i możliwość szybkiego przypisania odpowiedniej karty gwarancyjnej dla danego produktu. Za pomocą paru kliknięć wystawimy gwarancję i określimy okres jej ważności.

Główna zakład „Wystaw” umożliwia szybkie wystawianie faktur. Wystarczy wybrać zdefiniowanego wcześniej sprzedawcę oraz towary i określić datę i miejsce wystawienia dokumentu. Prosty interfejs pozwoli na łatwe i bezproblemowe dodawanie towarów. Odpowiednie rozwijane menu pozwolą również na dostosowanie formy oraz terminu płatności. Przed wydrukowaniem, użytkownik może podejrzeć efekt na podglądzie wydruku. Dodatkowo, aplikacja umożliwia generowanie wezwań do zapłaty, zestawień za wybrany okres czasu oraz rejestr sprzedaży. 

Program pozwala na wybranie domyślnej drukarki oraz rodzaju papieru, na jakim będą drukowane dokumenty. Ustawienia pozwalają również na wybór stylu nagłówka faktury oraz załączanie tekstu w stopce na wydruku. Program oferuje również możliwość dostosowania wyglądu faktury poprzez zaznaczenie odpowiednich elementów, które chcemy, aby były wyświetlane na dokumencie wynikowym. Możemy zatem szybko zaznaczyć, czy chcemy, aby na fakturze były zawarte poszczególne słowa, jak np. oryginał, kopia, vat bądź opis towaru. Nie zabraknie również funkcji dopasowania numeracji do aktualnego stanu.

Przydatną funkcją okaże się również możliwość archiwizowania danych, co jest pomocne przy tworzeniu kopii zapasowych. Utworzone archiwum możemy bardzo łatwo przywrócić w późniejszym czasie do świeżo zainstalowanej wersji programu za pomocą przycisku "Import danych".

Faktury Express 8 to proste w obsłudze, a jednocześnie bardzo rozbudowane narzędzie, którym w pełni obsłużymy całą dokumentację transakcyjną w naszej firmie.