Fakturka Download

Fakturka to niewielki program, dzięki któremu wystawimy fakturę, rachunek lub pokwitowanie wpłaty. Poza funkcjami operowania na dokumentach transakcyjnych, program daje użytkownikowi również możliwość prowadzenia katalogu produktów oraz kontrahentów jak również rejestru wystawionych faktur.

Program posiada łatwy w obsłudze interfejs o dość prostej, ale funkcjonalnej stylistyce. Opcje programu umożliwiają ustawienie stałych danych dotyczących naszego przedsiębiorstwa (nazwa firmy, adres, nr konta bankowego) jak również wybranie stawki VAT, format daty oraz miejsca wystawienia dokumentu.

Zaletą jest dość spory wybór dostępnych wydruków, bowiem możemy wystawiać nie tylko faktury opodatkowane VATem, ale również zwykłe rachunki, co sprawia, że aplikacja będzie przydatna nie tylko do księgowości w dużych firmach, ale również dla osób nie będących na podatku VAT. Wszystkie rodzaje dokumentów posiadają edytowalny szablon, dzięki czemu  możemy je edytować i dodawać / usuwać poszczególne pola. 

Dodatkowo użytkownik może dodawać własne wydruki, a następnie wyposażyć je w odpowiednie pola, które wypełniane będą podczas wystawiania dokumentu. Wystarczy wybrać plik ze wzorem dokumentu, nadać mu odpowiednią nazwę, a następnie skorzystać z Edytora wydruku, w którym dodamy odpowiednie pola. Okno projektanta jest przyjazne i przypomina pracę z edytorem tekstu. Dostępne są odpowiednie zmienne odpowiadające za poszczególne pola, które przedsiębiorca wypełnia podczas wystawiania rachunku. Należy umieścić je w pożądane miejsce we wzorcowym dokumencie, a program je zapamięta i podczas wystawiania kolejnego dokumentu umieści potrzebne informacje w prawidłowe pola.