Excel Viewer Download

Excel Viewer to bezpłatny program firmy Microsoft będący okrojoną wersją narzędzia Microsoft Excel. W przeciwieństwie do swego pierwowzoru, Excel Viewer nie posiada zdolności edytowania zawartości dokumentów, oferuje tylko funkcje związane z przeglądaniem oraz drukowaniem Arkuszy Kalkulacyjnych. Przeglądarka charakteryzuje się za to szerokim wsparciem dla dokumentów pochodzących z różnych wersji Excela – za jej pomocą otworzymy Arkusze stworzone w programach Excel 97, 2000, XP (2002), 2003, 2007 oraz 2010.

Program charakteryzuje się lekkością oraz minimalistycznym interfejsem, który stylistyką nie odbiega jednak zbytnio od pełnoprawnych produktów z pakietu Microsoft Office. Górna część okna zarezerwowana jest na duże ikony, które umożliwiają użytkownikowi otwieranie dokumentów XLS/XLSX, drukowanie arkuszy (wraz z funkcją podglądu wydruku), kopiowanie tabel oraz wyszukiwanie pożądanych fraz w dokumencie.

Excel Viewer okaże się przydatny wszystkim użytkownikom, którzy chcą mieć możliwość otwierania i przeglądania Arkuszy Kalkulacyjnych nie potrzebując przy tym funkcji edytowania ich zawartości. Zaletą jest również bardzo dobre odwzorowanie dokumentu – nie znajdziemy tu żadnych przekłamań czy też brakujących pól.