DoctorTweak XP Download

DoctorTweak XP to darmowe narzędzie pozwalające na kontrolę systemu Windows XP oraz na dostosowanie go do własnych potrzeb. Program pełni funkcję centrum zarządzania całym systemem. Dzięki niemu użytkownik może ukryć poszczególne elementy systemu, edytować zawartość menu Start, kontrolować listę programów uruchamianych podczas włączania komputera jak również uzyskać szybki dostęp do najważniejszych narzędzi systemowych, które normalnie są ciężko dostępne.

Ogromnym plusem jest to, iż program jest polskiego autorstwa, dzięki czemu cała aplikacja jest dostępna w języku polskim. Oprogramowanie dzięki temu jest bardzo proste w użyciu, bowiem zawiera sporą ilość jasno opisanych wskazówek dotyczących każdej dostępnej funkcji. A tych, jest sporo.

Interfejs programu jest czytelny i nieskomplikowany. Wszystkie elementy, nad którymi możemy sprawować kontrolę są podzielone na odpowiednie kategorie i odpowiednio zagnieżdżone, zatem użytkownik ma pewność, że zmieniając ustawienia menu Start, nie zmieni żadnych opcji dotyczących logowania do systemu. 

Warto jednak powiedzieć, że program nie posiada przycisków typu „OK” bądź „Zastosuj” – wszystkie wprowadzane przez nas zmiany są automatycznie stosowane przez nasz system.  Należy być zatem ostrożnym podczas zaznaczania / odznaczania poszczególnych funkcji.

Aplikacja z pewnością trafi w gusta osób, które chcą wyłączyć niepotrzebne elementy bądź ukryć opcje, z których nie korzystają. Pozwoli to na stworzenie czytelniejszego i bardziej przejrzystego systemu, w pełni dopasowanego do naszych gustów i oczekiwań.